by rep » Thu May 25, 2006 11:19 am
[align=center][font=Nimrod MT]Qualifying Teams and Individuals[/font][/align]
[align=center][font=Nimrod MT]Girls[/font][/align]
[align=center][font=Nimrod MT]Region I[/font][/align]
[font=Nimrod MT]Teams: LaMoure-Litchville-Marion, Sargent Central-North Sargent, Ashley. [/font]
[font=Nimrod MT]Individuals: Krystal Michels, Angela Johnson, Milnor; Hailey Dockter, Linton; Emily Buckeye, Kelle Bacon, Edgeley; Sammie Schmidt, Lidgerwood-Hankinson-Fairmount. [/font]
[align=center][font=Nimrod MT]Region II[/font][/align]
[font=Nimrod MT]Teams: Kindred, Central Cass, Griggs County Central. [/font]
[font=Nimrod MT]Individuals: Tara Thompson, Thompson; Kayla Braaten, heather Aune, MPCG; Laura Schumacher, Hillsboro. [/font]
[align=center][font=Nimrod MT]Region III[/font][/align]
[font=Nimrod MT]Teams: Lakota, Cavalier, Langdon. [/font]
[font=Nimrod MT]Individuals: Gretchen Trosen, Larimore; Sara Pederson, Cando-Starkweather; Marta Knutson, Hatton-Northwood; Alyssa Johnson, Park River; Aimee Heppner, Munich; Meghan Tweed, Dakota Prairie. [/font]
[align=center][font=Nimrod MT]Region IV[/font][/align]
[font=Nimrod MT]Teams: Harvey, Garrison, Northern Lights. [/font]
[font=Nimrod MT]Individuals: Angie Finneseth, Velva; Chelsey Azure, Dunseith; Molly Artz, Westhope-Newburg; Emily Nelson, Bottineau; Kristi Black, Rugby; Dallas Johnson, Leeds. [/font]
[align=center][font=Nimrod MT]Region V[/font][/align]
[font=Nimrod MT]Teams: Hazen, South Heart, Flasher. [/font]
[font=Nimrod MT]Individuals: Katie Clayton, Hettinger; Shalayna Barth, Glen Ullin; Steph Lockhart, Bowman; Nicole Aklire, Standing Rock. [/font]
[align=center][font=Nimrod MT]Region VI[/font][/align]
[font=Nimrod MT]Teams: Watford City, Parshall-New Town, Des Lacs-Burlington. [/font]
[font=Nimrod MT]Individuals: Whitney Stanley, Ashley Buckmeier, Mohall-Lansford-Sherwood; Krista Lambrecht, Shelby Carlson, Tioga; Julia Larsen, Ray; Jordan Thompson, Meghan Essler, Kenmare; Stacey Berger, Clarissa Westby, Des Lacs-Burlington. [/font]
[align=center][font=Nimrod MT]Boys[/font][/align]
[align=center][font=Nimrod MT]Region I[/font][/align]
[font=Nimrod MT]Teams: Ashley, Sargent Central-North Sargent, Wishek. [/font]
[font=Nimrod MT]Individuals: Seth Engberg, Lidgerwood; Dusty Bishop, Tyler Froemke, Lisbon; Brady Fettig, Napoleon; Jason Hoots, Milnor; Alex Dais, Edgeley; Travis Dockter, Linton. [/font]
[align=center][font=Nimrod MT]Region II[/font][/align]
[font=Nimrod MT]Teams: Oak Grove, MPCG, Carrington. [/font]
[font=Nimrod MT]Individuals: Andrew Hokanson, Justin Johnson, Kindred; Derek Duckworth, New Rockford; Myles Torgerson, Pingree-Buchanan; Paul Johnson, Central Cass. [/font]
[align=center][font=Nimrod MT]Region III[/font][/align]
[font=Nimrod MT]Teams: Hatton-Northwood, Larimore, Grafton. [/font]
[font=Nimrod MT]Individuals: Grant Emerson, J.J. Carik, Cavalier; Steve Halcrow, Drayton-St. Thomas; Ian Myrdal, Park River-Adams-Edmore; Bryan Warner, Marcus Ramsey, North Border; Anthony Roy, Langdon. [/font]
[align=center][font=Nimrod MT]Region IV[/font][/align]
[font=Nimrod MT]Teams: Dunseith, Westhope-Newburg, Minot Ryan. [/font]
[font=Nimrod MT]Individuals: Corbretti Parisien, Northern Lights; Eric Herbel, Bottineau; Dan Johnson, Minot Our Redeemer’s; Carl Riemer, Garrison-Max. [/font]
[align=center][font=Nimrod MT]Region V[/font][/align]
[font=Nimrod MT]Teams: Dickinson Trinity, Hazen, New Salem. [/font]
[font=Nimrod MT]Individuals: Travis Alkire, Standing Rock; Austin Dufault, Jacob Wheeling, Killdeer; Paul Wollmuth, Michael Sheldon, Washburn; John Barnes, New England; Tyler Erhardt, Aaron Reinke, Center-Stanton; Brandon Schafer, Flasher; Mark Hardy, Beach; Jon Krebs, Devon Schmeling, South Heart-Belfield. [/font]
[align=center][font=Nimrod MT]Region VI[/font][/align]
[font=Nimrod MT]Teams: Parshall-New Town, Stanley, Mohall-Lansford-Sherwood. [/font]
[font=Nimrod MT]Individuals: Ryan Seil, Trinity Christian; Casey Askvig, Des Lacs-Burlington. [/font]