2020-21 STANDINGS

Class B Boys
Forum rules
Please do not post just to complain about players, coaches, teams, officials, fans, or anyone else. Lets all try to demonstrate the spirit of good sportsmanship. Posts may be edited or deleted that do not comply.

2020-21 STANDINGS

Postby Run4Fun2009 » Sun Dec 13, 2020 4:32 am

REGION 1
Kindred 8-0 (12-2)
Enderlin 6-1 (13-3)
Oak Grove 6-2 (10-7)
Northern Cass 6-2 (10-7)
Central Cass 5-2 (12-3)
Wyndmere-Lidgerwood 6-3 (10-5)
Lisbon 4-5 (8-8)
Sargent County 2-5 (3-13)
Hankinson 2-6 (3-9)
Tri-State 2-7 (2-13)
Maple Valley 1-7 (5-13)
Richland 0-8 (1-12)

REGION 2
Region Points (Overall)
North Border 16-2 (13-2)
Grafton 16-4 (15-2)
Hillsboro-Central Valley 13-2 (10-5)
Thompson 12-2 (11-5)
Hatton-Northwood 10-6 (9-8)
Midway-Minto 11-7 (12-5)
Finley-Sharon-Hope-Page 6-10 (6-10)
May-Port-CG 6-10 (5-12)
Drayton/Valley-Edinburg 6-13 (6-10)
Cavalier 2-13 (2-13)
Park River-FL 2-15 (2-14)
Larimore 2-18 (3-14)

REGION 3
District 5
1. Edgeley-Kulm-Montpelier 6-0 (16-1)
2. Ellendale 5-1 (13-2)
3. Oakes 4-2 (10-4)
4. LaMoure-LM 3-3 (12-6)
5. Carrington 2-4 (8-10)
6. Barnes County North 1-5 (6-12)
7. Griggs-Midkota 0-6 (2-14)

District 6
1. Linton-HMB 5-0 (12-3)
2. Strasburg/Zeeland 4-1 (11-6)
3. Kidder County 3-2 (9-8)
4. Medina/Pingree-Buchanan 2-3 (7-9)
5. Napoleon/Gackle-Streeter 1-4 (4-13)
6. South Border 0-5 (0-17)

REGION 4
District 7
1. Four Winds-Minnewaukan 5-0 (16-1)
2. New Rockford-Sheyenne 5-1 (12-5)
3. Dakota Prairie 3-3 (6-8)
4. Harvey-Wells County 3-3 (6-10)
Benson County 2-4 (8-9)
Warwick 1-4 (2-11)
Lakota 1-5 (2-12)

District 8
1. Langdon/Edmore/Munich 5-0 (15-2)
2. Dunseith 4-1 (14-3)
3. North Star 3-2 (9-7)
4. St. John 2-3 (6-8)
5. Rolla 1-4 (7-9)
6. Rolette-Wolford 0-5 (1-15)

REGION 5
District 9
1. Flasher 4-0 (13-3)
2. Shiloh Christian 3-1 (10-7)
3. Standing Rock 2-2 (7-7)
4. New Salem-Almont 1-3 (8-8)
5. Grant County 0-4 (2-13)
6. Solen

District 10
Wilton-Wing 4-1 (10-7)
Garrison 4-1 (13-3)
Central McLean 3-1 (10-6)
Washburn 2-3 (5-12)
Max 1-3 (1-15)
6. Center-Stanton 0-5 (2-14)

REGION 6
District 11
Velva 5-1 (12-4)
Bottineau 4-2 (9-7)
Rugby 4-2 (11-6)
Drake-Anamoose 3-3 (12-5)
TGU 2-3 (6-9)
Nedrose 2-3 (5-10)
7. Westhope-Newburg 0-6 (5-11)

District 12
1. Our Redeemer's 7-0 (12-3)
2. Bishop Ryan 6-1 (12-4)
Berthold 3-3 (8-7)
Mohall-Lansford-Sherwood 2-2 (10-5)
Surrey 2-4 (7-8)
South Prairie 2-5 (7-8)
Des Lacs-Burlington 1-4 (4-8)
Glenburn 1-5 (2-14)

REGION 7
Beulah 8-0 (12-4)
Dickinson Trinity 6-2 (15-3)
Bowman County 5-2 (12-4)
Glen Ullin-Hebron 6-3 (12-6)
Hazen 5-3 (9-6)
Heart River 5-3 (10-6)
Mott-Regent 4-3 (10-7)
Beach 3-4 (7-10)
Hettinger-Scranton 3-5 (6-8)
New England 3-6 (8-8)
Killdeer 0-8 (3-14)
Richardton-Taylor 0-9 (2-14)

REGION 8
District 15
White Shield 5-0 (11-6)
Trenton 4-1 (10-6)
North Shore-Plaza 3-2 (6-9)
Trinity Christian 3-3 (4-12)
Parshall 1-3 (4-10) [2/6]
New Town 1-3 (1-6) [2/6]
Alexander 0-5 (0-12)

District 16
Powers Lake 10-0 (14-2)
Burke County 8-3 (11-5)
Stanley 6-4 (8-7)
Divide County 5-4 (9-5)
Kenmare 4-6 (5-12)
Ray 4-8 (7-9)
Tioga 0-12 (4-13)

Updated: 10:30p CT 2/11
Run4Fun2009
NDPreps The King
 
Posts: 15877
Joined: Thu Aug 13, 2009 5:06 pm

Return to Boys

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests