2020 Girls Class A Region Scores

2020 Girls Class A Region Scores

Postby Run4Fun2009 » Mon Sep 28, 2020 7:45 pm

EAST REGION
@ Grand Forks
Monday, September 28th

Team Scores:
1. Shanley 347
2. Fargo Davies 350
3. Fargo North 370
4. Fargo South 376
5. Wahpeton 377
6. GF Red River 380
----------------------------
7. GF Central 380
8. West Fargo 390
9. WF Sheyenne 411
10. Valley City 443

Individual State Qualifiers
1. Ava Olson (Fargo Davies) 81
2. Clara Hanson (GF Central) 82
2. Greta McArthur (Shanley) 82
4. Madison Bohn (Wahpeton) 84
4. Anaka Lysne (Wahpeton) 84
6. Lindsey Astrup (Shanley) 85
7. Taylor Martin (Fargo North) 87
8. Lauren Lamp (Fargo Davies) 89
8. Sophie Keelin (Shanley) 89
10. Mia Aarestad (Fargo South) 90
10. Kate McComb (Fargo North) 90
10. Jaya Grube (GF Red River) 90
10. Lexi Bartley (Fargo Davies) 90
10. Rose Solberg (Fargo Davies) 90

SENIOR ATHLETE OF THE YEAR: Greta McArthur (Shanley)
COACH OF THE YEAR: Sarah Peeters (Fargo South)

WEST REGION
@ Minot
Monday, September 28th

Team Scores:
1. Century 332
2. Mandan 357
3. Legacy 362
4. Williston 363
5. Jamestown 368
6. Bismarck 368
------------------------------
7. Bismarck St. Mary's 368
8. Minot 375
9. Dickinson 404
10. Watford City 556

Individual State Qualifiers
1. Carrie Carmichael (Williston) 73
2. Riley Crothers (Century) 78
3. Hannah Herbel (Century) 80
4. Lola Homiston (Dickinson) 81
5. Aliyah Iverson (Century) 84
5. Anna Huettl (Mandan) 84
7. Grace Stroh (Bismarck) 85
8. Deona Roehrich (Mandan) 87
8. Kiera Oukrop (Bismarck St. Mary's) 87
8. Bella Dobrinski (Minot) 87
8. Cali Wilson (Minot) 87
12. Kya Guidinger (Legacy) 88
12. Ava Kalanek (Legacy) 88
12. Caris Andrisen (Legacy) 88
12. Aysia Mettler (Mandan) 88
12. Kate Mongeon (Bismarck St. Mary's) 88

SENIOR ATHLETE OF THE YEAR: Bella Dobrinski (Minot)
COACH OF THE YEAR: Tracy Gustafson (Jamestown)
Run4Fun2009
NDPreps The King
 
Posts: 15877
Joined: Thu Aug 13, 2009 5:06 pm

Return to Golf

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron