by Run4Fun2009 » Mon Sep 14, 2020 7:43 pm
CENTRAL CASS INVITATIONAL
@ Casselton
Tuesday, September 15th
BOYS
Team Scores: 1. Hillsboro-Central Valley 32, 2. May-Port-CG 92, 3. Central Cass 93, 4. Thompson 125, 5. Lisbon 148, 6. Hatton-Northwood-Larimore 171, 7. Enderlin 190, 8. Northern Cass 214, 9. Sargent Central/Lidgerwood/Oakes 233, 10. Richland 252.
Individual Top 10: 1. Jackson Anderson, HCV 17:10; 2. Lane McCleary, Enderlin 17:26; 3. Tanner Lundwall, MPCG 17:33; 4. Luke Mager, Thompson 17:56; 5. Henry Nelson, HCV 17:56; 6. Evan Gross, CC 18:00; 7. Christian Brist, HCV 18:00; 8. Ben Rowan, Thompson 18:15; 9. Ethan Sherva, HCV 18:19; 10. John Kaldor, HCV 18:21
GIRLS
Team Scores: 1. Hillsboro-Central Valley 62, 2. May-Port-CG 68, 3. Hatton-Northwood-Larimore 123, 4. Northern Cass 128, 5. Central Cass 130, 6. Thompson 134, 7. Sargent Central/Lidgerwood/Oakes 148, 8. Lisbon 158, 9. New Rockford-Sheyenne 160.
Individual Top 10: 1. Jenna Soine, HNL 19:15; 2. Dreah Frolek, SC/L/O 19:23; 3. Ellen Gregoire, HNL 19:39; 4. Drew Frolek, SC/L/O 20:02; 5. Tatum Mehus, MPCG 20:35; 6. Anna Strand, MPCG 20:43; 7. Jensyn Zink, HCV 20:55; 8. Emery Holland, CC 21:05; 9. Mallory Alfson, HCV 21:19; 10. Myla Kaldor, HCV 21:25
MEDINA INVITATIONAL
Tuesday, September 15th
BOYS
Team Scores: 1. Griggs County Central 56, 2. Ellendale 74, 3. Shiloh Christian 91, 4. Four Winds-Minnewaukan 97, 5. Edgeley-Kulm 109, 6. Carrington 111, 7. Harvey 165, 8. Medina/Pingree-Buchanan 195, 9. Barnes County North 195, 10. LaMoure-LM 215.
Individual Top 10: 1. Patrick Wrigley, Shiloh 17:14; 2. Kaden Fuller, Shiloh 18:08; 3. Mark Sammons, GCC 18:13; 4. Gavin Nelson, GCC 18:37; 5. Theo Thurber, Ellendale 18:40; 6. Jacob Rexin, Carrington 18:42; 7. Jonah Jackson, FW-M 19:10; 8. Caelen Lohnes, FW-M 19:32; 9. Jack Bommersbach, Ellendale 19:44; 10. Aaron Moser, GCC 20:02
GIRLS
Team Scores: 1. Shiloh Christian 33, 2. Carrington 76, 3. Harvey 80, 4. Barnes County North 94, 5. Edgeley-Kulm 96, 6. Ellendale 97, 7. Medina/Pingree-Buchanan 104, 8. Four Winds-Minnewaukan 106.
Individual Top 10: 1. Hannah Westin, Shiloh 19:30; 2. Norah Entzi, E-K 19:58; 3. Ashley McFadgen, BCN 21:47; 4. Kenadie Pazderick, Carrington 22:18; 5. Emma Duffy, Shiloh 22:37; 6. Brittney Reister, MPB 22:39; 7. Elizabeth Hatlestad, Shiloh 23:04; 8. Brooklyn Fuller, Shiloh 23:16; 9. Brynn Smith, Carrington 23:53; 10. McKenna Glynn, Ellendale 23:53
NORTHWEST CONFERENCE
@ Stanley
Tuesday, September 15th
BOYS
Team Scores: 1. Stanley 37, 2. Burke Central 74, 3. Bishop Ryan 75, 4. Surrey 97, 5. White Shield 115, 6. Des Lacs-Burlington/Lewis & Clark 123, 7. Bowbells 131.
Individual Top 10: 1. Noah Rolfe, Stanley 17:03; 2. Jesse White, WS 17:34; 3. Mason Chrest, BC 17:59; 4. Josh Hetzel, Stanley 18:20; 5. Colter Meiers, Stanley 18:20; 6. Cole Horner, Surrey 18:35; 7. Casey McMahon, BR 18:54; 8. Lucas Vollmer, Surrey 19:19; 9. Garrett Cook, BC 19:34; 10. Isaac Nelson, BC 19:41
GIRLS
Team Scores: 1. Des Lacs-Burlington/Lewis & Clark 31, 2. Stanley 62, 3. Bishop Ryan 78, 4. Parshall 85, 5. White Shield 95, 6. Surrey 107, 7. Garrison 122.
Individual Top 10: 1. Brynn Hanson, DLB/L&C 21:47; 2. Maddison Lauf, DLB/L&C 22:06; 3. Kyleigh Wiltse, DLB/L&C 22:10; 4. Harley Detienne, Stanley 22:19; 5. Natalie Becker, Surrey 22:38; 6. Mackenzie Rist, DLB/L&C 24:12; 7. Kathryn Castaneda, BR 24:15; 8. Alexis Everett, WS 24:20; 9. Leah Hetzel, Stanley 24:28; 10. Kaydence Vachal, Stanley 24:34
JASON SHEPHARD INVITATIONAL
@ Cavalier
Thursday, September 17th
BOYS
Team Scores: 1. Grafton 65, 2. May-Port-CG 75, 3. Rugby 93, 4. Thompson 102, 5. Hatton-Northwood-Larimore 113, 6. Langdon Area 133, 7. Dunseith 174, 8. Pembina County North 178, 9. Rolla 222.
Individual Top 10: 1. Austin Dibble, Rugby 18:06; 2. Ethan Suda, Grafton 18:14; 3. Tanner Lundwall, MPCG 18:17; 4. Mason Christianson, Langdon 18:40; 5. Jack Kern, Grafton 18:48; 6. Luke Mager, Thompson 18:50; 7. Benjamin Rowan, Thompson 19:04; 8. Reese Nygaard, Thompson 19:23; 9. Kade Palmer, MPCG 19:40; 10. Corben House, Dunseith 19:45
GIRLS
Team Scores: 1. Rugby 32, 2. Hatton-Northwood-Larimore 89, 3. Grafton 92, 4. May-Port-CG 105, 5. Thompson 157, 6. Pembina County North 161, 7. Northern Cass 214, 8. Langdon Area 237, 9. Minto 296, 10. Dunseith 317.
Individual Top 10: 1. Brooklyn Bartsch, Rugby 19:58; 2. Jenna Soine, HNL 20:17; 3. Ellen Gregoire, HNL 20:23; 4. Amelia Shepard, Rugby 20:52; 5. Quinn Neppl, Rugby 21:00; 6. Paige Goodsell, Minto 21:09; 7. Carlee Seiben, Grafton 21:14; 8. Tatum Mehus, MPCG 21:17; 9. Hannah Senechal, Rugby 22:06; 10. Anna Strand, MPCG 22:13