District 1
@ Higher Seed; Feb. 6th @ NDSCS-Wahpeton Feb. 9, 10, &, 12
Tuesday February 6th
Play In G1 - #8 Hankinson def #9 Barnes County North 73-21
Friday February 9th
G1 - #1 (5) Maple River def #8 Hankinson
G2 - #4 Wyndmere-Lidgerwood def #5 Richland (7-12)
G3 - #2 (7) Sargent County def #7 Enderlin 74-32
G4 - #3 Oakes def #6 Tri-State 68-48
Saturday February 10th
G5 - #5 Richland def #8 Hankinson
G6 - #7 Enderlin def #6 Tri-State 56-44
G7 - #1 (5) Maple River def #4 Wyndmere-Lidgerwood 43-30
G8 - #2 (6) Sargent County def #3 Oakes 50-32
Monday February 12th
G9 - Region Qualifier - #3 Oakes def #5 Richland 55-38
G10 - Region Qualifier - #4 Wyndmere-Lidgerwood def #7 Enderlin 50-25
G11 - District 1 Title Game - #2 (7) Sargent County def #1 (5) Maple River 55-32
District 2
@ Higher Seed; Feb.6th; @ Jamestown Civic Center Feb. 9, 10, & 12
Tuesday February 6th
Play In G1 - #8 Ellendale def #9 South Border 76-68 OT
Friday February 9th
G1 - #1 (6) Edgeley-Kulm-Montpelier def #8 Ellendale 84-51
G2 - #4 (RV) Linton-HMB def #5 Napoleon-Gackle-Streeter 54-40
G3 - #2 LaMoure-L-M def #7 Medina-Pingree-Buchanan 60-30
G4 - #3 Kidder County def #6 Strasburg-Zeeland 54-26
Saturday February 10th
G5 - #5 Napoleon-Gackle-Streeter def #8 Ellendale 56-40
G6 - #7 Medina-Pingree-Buchanan def #6 Strasburg-Zeeland 44-19
G7 - #1 (6) Edgeley-Kulm-Montpelier def #4 (RV) Linton-HMB (15-5) 45-34
G8 - #2 LaMoure-L-M def #3 Kidder County 48-37
Monday February 12th
G9 - Region Qualifier - #5 Napoleon-Gackle-Streeter (7-14) def #3 Kidder County 54-50
G10 - Region Qualifier - #4 (RV) Linton-HMB def #7 Medina-Pingree-Buchanan 48-33
G11 - District 2 Title Game - #1 (6) Edgeley-Kulm-Montpelier def #2 LaMoure-L-M 60-50
District 3
@ Higher Seed; Feb. 6th, @ Park River High School; Feb. 9, 10, & 12
Tuesday February 6th
Play In G1 - #8 Drayton Valley-Edinburg def #9 Cavalier 60-43
Friday February 9th
G1 - #1 (1) Langdon-Edmore-Munich def #8 Drayton Valley-Edinburg 65-26
G2 - #4 Park River-F-L def #5 North Border 36-34
G3 - #2 (RV) St. John def #7 North Star 59-30
G4 - #3 North Prairie def #6 Midway-Minto 55-45
Saturday February 10th
G5 - #5 North Border def #8 Drayton Valley-Edinburg 61-37
G6 - #6 Midway-Minto def #7 North Star 57-53 OT
G7 - #1 (1) Langdon-Edmore-Munich def #4 Park River-F-L (12-8) 54-34
G8 - #2 (RV) St. John def #3 North Prairie (12-8) 60-36
Monday February 12th
G9 - Region Qualifier - #3 North Prairie def #5 North Border 42-39
G10 - Region Qualifier - #4 Park River-F-L def #6 Midway-Minto 30-22
G11 - District 3 Title Game - #1 (1) Langdon-Edmore-Munich def #2 (RV) St. John 66-63
District 4
@ New Rockford-Sheyenne High School; Feb. 9 10, & 12
Friday February 9th
G1 - #1 (2) May-Port-C-G def #8 Warwick 69-14
G2 - #4 Hatton-Northwood def #5 Larimore 46-36
G3 - #2 (RV) Benson County def #7 Nelson County 48-20
G4 - #3 New Rockford-Sheyenne def #6 Griggs-Midkota 44-32
Saturday February 10th
G5 - #5 Larimore def #8 Warwick 61-40
G6 - #6 Griggs-Midkota def #7 Nelson County 46-28
G7 - #1 (2) May-Port-C-G def #4 Hatton-Northwood 59-41
G8 - #2 (RV) Benson County def #3 New Rockford-Sheyenne 58-33
Monday February 12th
G9 - Region Qualifier - #3 New Rockford-Sheyenne def #5 Larimore 42-39
G10 - Region Qualifier - #4 Hatton-Northwood def #6 Griggs-Midkota 54-40
G11 - District 4 Title Game - #1 (2) May-Port-C-G def #2 (RV) Benson County 56-38
District 5
@ Higher Seed; February 8th, @ Glen Ullin High School; Feb. 10, 12, & 13
Thursday February 8th
Play-In G1 - #9 Heart River def #8 Glen Ullin-Hebron 55-40
Play In G2- #7 Richardton-Taylor def #10 Beach 71-32
Saturday February 10th
G1 - #1 (3) Bowman County def #9 Heart River 60-21
G2 - #4 Hettinger-Scranton def #5 Belfield 48-37
G3 - #2 Flasher def #7 Richardton-Taylor 62-45
G4 - #3 Grant County-Mott-Regent def #6 New England 62-44
Monday February 12th
G5 - #5 Belfield def #9 Heart River 55-23
G6 - #7 Richardton-Taylor def #6 New England 67-38
G7 - #1 (3) Bowman County def #4 Hettinger-Scranton 67-35
G8 - #3 Grant County-Mott-Regent def #2 Flasher 52-34
Tuesday February 13th
G9 - Region Qualifier - #5 Belfield def #2 Flasher 55-38
G10 - Region Qualifier™- #4 Hettinger-Scranton def #7 Richardton-Taylor 51-35
G11 - District 5 Title Game - #1 (3) Bowman County vs #3 Grant County-Mott-Regent
District 6
@ Garrison High School; Feb. 9, 10, & 12
Friday February 9th
G1 - #1 (4) Central McLean def #8 White Shield 78-4
G2 - #5 Wilton-Wing def #4 Mandaree 57-46
G3 - #2 (10) Washburn def #7 Center-Stanton 67-19
G4 - #3 (RV) Garrison def #6 New Salem-Almont 42-28
Saturday February 10th
G5 - #4 Mandaree def #8 White Shield 41-22
G6 - #6 New Salem-Almont def #7 Center-Stanton 52-33
G7 - #1 (4) Central McLean def #5 Wilton-Wing 70-19
G8 - #2 (10) Washburn def #3 (RV) Garrison 44-37
Monday February 12th
G9 - Region Qualifier - #6 New Salem-Almont def #5 Wilton-Wing 44-33
G10 - Region Qualifier - #3 (RV) Garrison def #4 Mandaree 64-38
G11 - District 6 Title Game - #1 (4) Central McLean def #2 (10) Washburn 53-24
District 7
@ Williston State College; Feb. 6, 8, 9, & 10
Tuesday February 6th
Play In G1 - #9 Trinity Christian def #8 North Shore-Plaza 42-29
Play In G2 - #7 Ray def #10 Alexander 58-12
Thursday February 8th
G1 - #1 (8) Kenmare-Bowbells def #9 Trinity Christian 58-17
G2 - #4 Powers Lake-Burke Central def #5 Parshall 56-35
G3 - #2 Trenton def #7 Ray 66-28
G4 - #3 Tioga def #6 Divide County 46-42
Friday February 9th
G5 - #5 Parshall def #9 Trinity Christian 53-40
G6 - #6 Divide County def #7 Ray 37-25
G7 - #1 (8) Kenmare-Bowbells def #4 Powers Lake-Burke Central 55-27
G8 - #3 Tioga def #2 Trenton 54-44
Saturday February 10th
G9 - Region Qualifier - #2 Trenton def #5 Parshall 48-36
G10 - Region Qualifier - #4 Powers Lake-Burke Central def #6 Divide County 47-46 OT
G11 - District 7 Title Game - #1 (8) Kenmare-Bowbells def #3 Tioga (14-7) 49-47 OT
District 8
@ Minot Auditorium; Feb. 6, 8, 9, & 10th
Tuesday February 6th
Play In G1 - #8 Harvey-Wells County def #9 Glenburn 54-24
Play In G2 - #7 Bishop Ryan def #10 Westhope-Newburg 39-37
Play In G3 - #6 Velva def #11 Drake-Anamoose 44-26
Thursday February 8th
G1 - #7 Bishop Ryan def #2 Surrey 37-34
G2 - #3 (9) Towner-Granville-Upham def #6 Velva 63-39
G3 - #1 Our Redeemer's def #8 Harvey-Wells County 60-34
G4 - #4 Berthold def #5 Mohall-Lansford-Sherwood 44-25
Friday February 9th
G5 - #2 Surrey def #6 Velva 54-30
G6 - #5 Mohall-Lansford-Sherwood def #8 Harvey-Wells County 49-30
G7 - #3 Towner-Granville-Upham def #7 Bishop Ryan 44-39
G8 - #4 Berthold def #1 Our Redeemer's 55-40
Saturday February 10th
G9 - Region Qualifier - #1 Our Redeemer's def #2 Surrey 49-43
G10 - Region Qualifier - #7 Bishop Ryan def #5 Mohall-Lansford-Sherwood
G11 - District 8 Title Game - #3 (9) Towner-Granville-Upham def #4 Berthold 58-31