Region 1
Feb 17th 1st Round Play-In @ Higher Seed; Feb. 21, 22, & 24 @ Scheels Health Athletic Center (SHAC)
Thursday February 17th
G1 - #8 Maple River def #9 Lisbon 49-46
G2 - #5 Richland def #12 Oak Grove 52-26
G3 - #7 Hankinson def #12 Wyndmere-Lidgerwood 61-34
G4 - #6 Tri-State def #11 Enderlin 64-43
Thursday February 24th
G5 - #1 (1) Kindred def Maple River #8 (7-13) 69-24
G6 - #5 Richland def #4 Sargent County 52-42
G7 - #2 (3) Central Cass def Hankinson #7 72-37
G8 - #3 Northern Cass def Tri-State #6 64-45
Friday February 25th
G9 - #1 (1) Kindred def Richland #5 (10-10) 55-19
G10 - #3 Northern Cass def #2 Central Cass 64-55
Satuday February 26th
G11 - 3rd Place - #2 (3) Central Cass def #5 Richland (10-11) 91-36
G12 - Reg 1 Title Game - #1 (1) Kindred def #3 Northern Cass 75-46
Region 2
Feb. 19th - 1st Round @ Higher Seed; Feb. 21,22, & 24 @ Betty Engelstad Arena
Saturday February 19th
G1 - #9 Larimore def #8 North Border 52-43
G2 - #7 Midway-Minto def #10 Hillsboro-Central Valley 49-29
G3 - #6 Park River-F-L def #11 Drayton-Valley-Edinburg 47-20
Monday February 21st
G4 - #1 (4) Grafton def #9 Larimore 67-23
G5 - #5 Cavalier def #4 Hatton Northwood 61-55
G6 - #2 (10) Thompson def #7 Midway-Minto 70-34
Tuesday February 22nd
G7 - #3 May Port-C-G def #6 Park River-F-L 43-21
Wednesday February 23rd
G8 - #1 (4) Grafton def #5 Cavalier 64-43
G9 - #2 (10) Thompson def #3 May Port-CG 47-26
Thursday February 24th
G10 - 3rd Place - #3 May Port-CG def #5 Cavalier 53-42
G11 - Reg. 2 Title Game - #1 (4) Grafton def #2 (10) Thompson 57-36
Region 3
February 21, 22, & 24 @ Jamestown Civic Center
Thursday February 24th
G1 - D5 #1 LaMoure-L-M def D6 #4 Napoleon-Gackle-Streeter 48-38
G2 - D5 #3 (RV) Edgeley-Kulm-Montpelier def D6 #2 Kidder County 49-40
G3 - D6 #1 (9) Linton-HMB def D5 #4 Carrington 47-35
G4 - D6 #3 Medina-Pingree-Buchanan def D5 #2 Oakes 46-45
Friday February 25th
G5 - D5 #1 LaMoure-L-M def D5 #3 Edgeley-Kulm-Montpelier (20-2) 49-38
G6 - D6 #1 (9) Linton-HMB def D6#3 Medina-Pingree-Buchanan 52-34
Saturday February 26th
G7 - 3rd Place - D5 #3 Edgeley-Kulm-Montpelier def D6 #3 Medina-Pingree-Buchanan 47-38
G8 - Reg. 3 Title Game - D6 #1 Linton-HMB def D5 #1 LaMoure-L-m 48-32
Region 4
@ Devils Lake High School; February 21, 22, & 24
Monday February 21st
G1 - D7 #1 (2) Four Winds-Minnewaukan def D8 #4 North Star 77-41
G2 - D8 #2 St. John def Nelson County D7 #3 64-39
G3 - D8 #1 (6) Langdon-Edmore-Munich def D7#4 Harvey-Wells County 53-21
G4 - D8 #3 Dunseith def D7 #2 Benson County 56-51
Tuesday February 22nd
G5 - D7 #1 (2) Four Winds-Minnewaukan def D8 #2 St. John 65-48
G6 - D8 #1 (6) Langdon-Edmore-Munich def D7 #3 Dunseith 53-39
Thursday February 24th
G7 - 3rd Place - D7 #3 Dunseith def D8 #2 St. John 65-49
G8 - Reg. 4 Title Game - D8 #1 (6) Langdon-Edmore-Munich def D7 #1 (2) Four Winds-Minnewaukan 40-35
Region 5
February 18th Play-In @ Higher Seed; February 21, 22, & 24 @ Mandan High School
Friday February 18th
G1 - #8 Washburn def #9 Standing Rock 46-34
G2 - #7 New Salem-Almont def #10 Center-Stanton 43-32
G3 - #6 Flasher def #11 Solen 68-28
Monday February 21st
G4 - #1 (8) Shiloh Christian def #8 Washburn 72-37
G5 - #4 Grant County def #5 Wilton-Wing 56-40
G6 - #2 (5) Garrison def New Salem-Almont #7 58-48
G7 - #3 Central McLean def Flasher #6 74-40
Tuesday February 22nd
G8 - #1 (8) Shiloh Christian def #4 Grant County 66-35
G9 - #3 Central McLean def #2 (5) Garrison 57-53
Thursday February 24th
G10 - 3rd Place - #2 (5) Garrison def #4 Grant County 55-45
G11 - Reg. 5 Title Game - #1 (8) Shiloh Christian def #3 Central McLean 67-53
Region 6
February 21, 22, & 24 @ Minot Auditorium
Monday February 21st
G1 - D11 #1 (7) Rugby def D12#4 Our Redeemer's 59-48
G2 - D12 #2 Bishop Ryan def D11#3 Westhope-Newburg 54-40
G3 - D12 #1 (RV) Mohall-Lansford-Sherwood def D11#4 Towner-Granville-Upham 64-41
G4 - D12 #3 Des Lacs-Burlington def D11#2 Bottineau 46-41
Tuesday February 22nd
G5 - D12 #2 Bishop Ryan def D11 #1 Rugby (7) 46-36
G6 - D12 #1 (RV) Mohall-Lansford-Sherwood def D12 #3 Des Lacs-Burlington 46-45
Thursday February 24th
G7 - 3rd Place - D11 #1 (7) Rugby def Des Lacs-Burlington D12 #3 51-47
G8 - Reg. 6 Title Game - D12 #1 (RV) Mohall-Lansford-Sherwood def Bishop Ryan D12 #2 42-26
Region 7
February 19 @Higher Seed; Feb. 21, 22, & 24 @ Dickinson Trinity High School
Friday February 18th
G1 - #8 Dickinson Trinity def #9 New England 51-40
G2 - #5 Mott-Regent def #12 Hazen 58-33
G3 - #7 Heart River def #10 Richardton-Taylor 55-11
G4 - #6 Hettinger-Scranton def #11 Killdeer 50-30
Monday February 21st
G5 - #1 Glen Ullin-Hebron def #8 Dickinson Trinity 64-38
G6 - #5 Mott-Regent def #4 Beach 71-56
G7 - #2 Beulah def #7 Heart River 57-48
G8 - #3 (RV) Bowman County def #6 Hettinger-Scranton #6 74-57
Tuesday February 22nd
G9 - #5 Mott-Regent def #1 Glen Ullin-Hebron 59-45
G10 - #2 Beulah def #3 Hettinger-Scranton 79-64
Thursday February 24th
G11 - 3rd Place - #3 Hettinger-Scranton def #1 Glen Ullin-Hebron 79-52
G12 - Reg. 7 Title Game - #2 Beulah def #5 Mott-Regent 60-59
Region 8
@ New Town Event Center; February 21, 22, & 24
Monday February 21st
G1 - D15 #1 (RV) New Town def D16 #4 Tioga
G2 - D16 #2 Divide County def D15 #3 Trenton 46-32
G3 - D16 #1 Kenmare def D15 #4 Mandaree 51-29
G4 - D16 #3 Stanley def D15 #2 Parshall 58-37
Tuesday February 22nd
G5 - D15 #1 (RV) New Town def D16 #2 Divide County 53-36
G6 - D16 #1 Kenmare def D16 #3 Stanley 53-38
Thursday February 24th
G7 - 3rd Place - D16 #3 Stanley def D16 #2 Divide County 56-47
G8 - Reg. 8 Title Game - D16 #1 Kenmare def D15 #1 (RV) New Town 45-40