by Sorenson23 » Mon Mar 07, 2022 8:54 pm
Region 1
March 3 Play-In @ Higher Seed; @ NDSCS-Wahpeton March 7, 8, & 10
Thursday March 3rd
G1 - #9 Richland def #8 Hankinson 62-50
G2 - #5 Oak Grove def #12 Wyndmere-Lidgerwood 87-63
G3 - #7 Lisbon def #10 Tri-State 48-38 OT
G4 - #6 Northern Cass def #11 Maple River 61-39
Monday March 7th
G5 - #1 (4) Enderlin def #9 Richland 79-52
G6 - #5 Oak Grove def #4 Sargent County 79-74
G7 - #2 (5) Central Cass def #7 Lisbon 58-38
G8 - #3 (2) Kindred def #6 Northern Cass 65-45
Tuesday March 8th
G9 - #1 (4) Enderlin def #5 Oak Grove 60-53
G10 - #3 Kindred def #2 (5) Central Cass 56-53
Thursday March 10th
G11 - 3rd Place - #2 (5) Central Cass def #5 Oak Grove 69-54
G12 - Reg. 1 Title Game - #3 (2) Kindred def #1 (4) Enderlin 70-50
Region 2
March 1st Play-In @ Higher Seed; @ Betty Engelstad Arena March 7, 8, & 10
Tuesday March 1st
G1 - #8 Hatton-Northwood def #9 Midway-Minto 58-42
G2 - #7 Cavalier def #10 Drayton Valley-Edinburg 61-48
G3 - #6 Park River-F-L def #11 Larimore 53-35
Monday March 7th
G4 - #1 (RV) Thompson def #8 Hatton-Northwood 71-43
G5 - #4 Grafton def #5 May Port-C-G 50-40
G6 - #2 (7) North Border def #7 Cavalier 77-62
G7 - #3 Hillsboro-Central Valley def #6 Park River-F-L 58-21
Tuesday March 8th
G8 - #4 Grafton def #1 Thompson 58-51
G9 - #3 Hillsboro-Central Valley def #2 North Border 47-36
Thursday March 10th
G10 - 3rd Place - #2 (7) North Border def #1 (RV) Thompson 69-66
G11 - Reg. 2 Title Game - #4 Grafton def #3 Hillsboro-Central Valley 64-62
Region 3
@ Jamestown Civic Center; March 7, 8, & 10
Monday March 7th
G1 - D5#1 (8) LaMoure-L-M def D6#4 Napoleon-Gackle-Streeter 62-37
G2 - D6#2 South Border def D5#3 Griggs-Midkota 51-50
G3 - D6#1 Linton-HMB def D5#4 Carrington 53-49
G4 - D5#2 (9) Ellendale def D6#3 Medina-Pingree-Buchanan 75-52
Tuesday March 8th
G5 - D5#1 (8) LaMoure-L-M def D6#2 South Border 57-28
G6 - D5#2 Ellendale def D6 #1 Linton-HMB 62-49
Thursday March 10th
G7 - 3rd Place - D6#1 Linton-HMB def D6#2 South Border 63-39
G8 - Reg. 3 Title Game - D5#1 (8) LaMoure-L-M def D5#2 (9) Ellendale 48-23
Region 4
@ Devils Lake High School; March 7, 8, & 10
Monday March 7th
G1 - D7#1 (1) Four Winds-Minnewaukan def D8#4 Rolla 70-46
G2 - D8#2 Dunseith def D7#3 Warwick 67-65
G3 - D8#1 North Star def D7#4 Lakota 57-38
G4 - D7#2 Harvey-Wells County def D8#3 St. John 45-37
Tuesday March 8th
G5 - D7#1 (1) Four Winds-Minnewaukan def D8#2 Dunseith 83-72
G6 - D7#2 Harvey-Wells County def D8 #1 North Star 56-49
Thursday March 10th
G7 - 3rd Place - D8#2 Dunseith def D8#1 North Star 76-73
G8 - Reg. 4 Title Game - D7#1 (1) Four Winds-Minnewaukan def D7#2 Harvey-Wells County 61-34
Region 5
March 1st Play-In @ Higher Seed; @ St. Mary's High School; March 7, 8, & 10
Tuesday March 1st
G1 - #8 Solen def #9 Central McLean 52-50
G2 - #7 Washburn def #10 Center-Stanton 73-70 OT
G3 - #6 Garrison def #11 Max 79-29
Monday March 7th
G1 - #1 (RV) Wilton-Wing def #8 Solen 88-51
G2 - #4 Standing Rock def #5 New Salem-Almont 90-64
G3 - #2 (10) Shiloh Christian def #7 Washburn 74-32
G4 - #6 Garrison def #3 (RV) Flasher 64-61
Tuesday March 8th
G5 - #1 (RV) Wilton-Wing def #4 Standing Rock #4 (18-4) 80-73 OT
G6 - #2 (10) Shiloh Christian def #6 Garrison 63-53 OT
Thursday March 10th
G7 - 3rd Place - (18-5) #4 Standing Rock def #6 Garrison 76-68
G8 - Reg. 5 Title Game - #2 (10) Shiloh Christian def #1 (RV) Wilton-Wing 66-48
Region 6
@ Minot Auditorium; March 7, 8, & 10
Monday March 7th
G1 - D11#1 Rugby def D12#4 Our Redeemer's 59-50
G2 - D11#3 Velva def D12#2 (RV) Surrey 62-46
G3 - D12#1 (RV) Bishop Ryan def D11#4 Towner-Granville-Upham 63-34
G4 - D12#3 Mohall-Lansford-Sherwood def D11#2 Bottineau 61-57
Thursday March 10th
G5 - D11#3 Velva def D11#1 Rugby 41-36
G6 - D12#1 (RV) Bishop Ryan def D12#3 Mohall-Lansford-Sherwood 67-60
Friday March 11th
G7 - 3rd Place - D12#3 Mohall-Lansford-Sherwood def D11#1 Rugby 49-38
G8 - Reg. 6 Title Game - D12#1 (RV) Bishop Ryan def D11#3 Velva 59-43
Region 7
March 1st Play-In @ Higher Seed; @ Dickinson Trinity High School; March 7 8, & 10
Tuesday March 1st
G1 - #9 New England def #8 Glen Ullin-Hebron 44-41
G2 - #5 Grant County-Mott-Regent def #12 Richardton-Taylor 70-40
G3 - #7 Heart River def #10 Killdeer 52-45
G4 - #6 Beach def #11 Hettinger-Scranton 70-44
Monday March 7th
G5 - #1 (6) Beulah def #9 New England 59-31
G6 - #4 Bowman County def #5 Grant County-Mott-Regent 71-55
G7 - #2 Dickinson Trinity def Heart River #7 44-21
G8 - #3 Hazen def #6 Beach 74-59
Tuesday March 8th
G9 - #4 Bowman County def #1 Beulah 65-54
G10 - #3 Hazen def #2 Dickinson Trinity 66-63 OT
Thursday March 10th
G11 - 3rd Place - #1 (6) Beulah def #2 Dickinson Trinity 61-45
G12 - Reg. 7 Title Game - #4 Bowman County def #3 Hazen 73-49
Region 8
@ Williston State College; March 7, 8, & 10
Monday March 7th
G1 - D16#4 Divide County def D15#1 Trinity Christian 64-58
G2 - D16#2 Stanley def D15#3 Parshall 55-44
G3 - D16#1 (3) Powers Lake def D15#4 White Shield 60-59
G4 - D15#2 Trenton def D16#3 Kenmare 58-53
Thursday March 10th
G5 - D16#2 Stanley def D16#4 Divide County 49-39
G6 - D16#1 (3) Powers Lake def D15#2 Trenton
Friday March 11th
G7 - 3rd Place - D16#4 Divide County def D15#2 Trenton 51-44
G8 - Reg. 8 Title Game - D16#2 Stanley def D16#1 (3) Powers Lake 55-43
Last edited by
Sorenson23 on Sat Mar 12, 2022 2:11 am, edited 4 times in total.