2017-18 Standings

Class B Boys
Forum rules
Please do not post just to complain about players, coaches, teams, officials, fans, or anyone else. Lets all try to demonstrate the spirit of good sportsmanship. Posts may be edited or deleted that do not comply.

2017-18 Standings

Postby Run4Fun2009 » Sat Dec 09, 2017 1:14 am

FINAL

REGION 1
1. Oak Grove 12-0 (20-3)
2. Wyndmere-Lidgerwood 10-2 (22-4) STATE - 7th Place
3. Maple Valley 9-3 (17-6)
4. Richland 8-4 (16-6)
5. Kindred 8-4 (15-9)
6. Tri-State 8-4 (14-7)
7. Hankinson 5-7 (7-14)
8. Milnor-North Sargent 5-7 (8-14)
9. Northern Cass 5-7 (7-14)
10. Enderlin 4-8 (8-14)
11. Lisbon 2-10 (7-15)
12. Central Cass 2-10 (4-17)
13. Sargent Central 0-12 (1-19)

REGION 2
1. Hillsboro-Central Valley 24-0 (26-1) STATE CHAMPS
2. Grafton 20-4 (20-4)
3. Thompson 20-4 (19-5)
4. Hatton-Northwood 16-8 (17-6)
5. Park River-FL 15-9 (15-9)
6. Cavalier 15-9 (13-10)
7. May-Port-CG 14-10 (13-10)
8. Midway-Minto 12-12 (13-10)
9. Larimore 8-16 (7-13)
10. North Border 6-18 (5-16)
11. Griggs County Central 4-20 (4-18)
12. Finley-Sharon-Hope-Page 2-22 (1-21)
13. Drayton/Valley-Edinburg 0-24 (2-20)

REGION 3
District 5
1. Carrington 6-0 (23-4) STATE - 4th Place
2. Edgeley-Kulm-Montpelier 5-1 (19-6)
3. Ellendale 4-2 (18-7)
4. LaMoure-LM 3-3 (16-9)
5. Oakes 2-4 (9-12)
6. Barnes County North 1-5 (9-13)
7. Midkota 0-6 (3-17)

District 6
1. Linton-HMB 4-1 (8-14)
2. Kidder County 3-2 (11-11)
3. Strasburg/Zeeland 3-2 (8-15)
4. Napoleon/Gackle-Streeter 3-2 (11-12)
5. South Border 1-4 (3-18)
6. Medina/Pingree-Buchanan 1-4 (2-19)

REGION 4
District 7
1. Four Winds-Minnewaukan 6-0 (15-9)
2. New Rockford-Sheyenne 5-1 (13-10)
3. Dakota Prairie 4-2 (11-12)
4. Benson County 3-3 (13-10)
5. Harvey-Wells County 2-4 (8-13)
6. Warwick 1-5 (5-15)
7. Lakota 0-6 (2-20)

District 8
1. St. John 5-0 (25-2) STATE - 3rd Place
2. Dunseith 4-1 (19-5)
3. Langdon/Edmore/Munich 3-2 (20-5)
4. Rolette-Wolford 1-4 (5-16)
5. North Star 1-4 (5-17)
6. Rolla 1-4 (10-12)

REGION 5
District 9
1. Shiloh Christian 5-0 (20-7) STATE - 6th Place
2. Solen 4-1 (15-6)
3. Standing Rock 3-2 (16-9)
4. Flasher 2-3 (9-13)
5. New Salem-Almont 1-4 (9-14)
6. Grant County 0-5 (2-19)

District 10
1. Turtle Lake-Mercer-McClusky 6-0 (18-6)
2. Garrison 5-1 (16-6)
3. Wilton-Wing 4-2 (14-11)
4. Washburn 3-3 (12-10)
5. Underwood 2-4 (9-14)
6. Center-Stanton 1-5 (2-18)
7. Max 0-6 (2-20)

REGION 6
District 11
1. Velva 5-1 (14-8)
2. Rugby 5-1 (17-8)
3. Bottineau 5-1 (16-7)
4. Nedrose 3-3 (8-14)
5. Westhope-Newburg 2-4 (6-15)
6. Drake-Anamoose 1-5 (6-15)
7. TGU 0-6 (4-19)

District 12
1. Bishop Ryan 7-0 (25-3) STATE - 2nd Place
2. Our Redeemer's 6-1 (20-5)
3. Des Lacs-Burlington 5-2 (16-9)
4. Mohall-Lansford-Sherwood 4-3 (13-9)
5. Glenburn 3-4 (8-14)
6. Berthold 2-5 (5-16)
7. Surrey 1-6 (8-15)
8. South Prairie 0-7 (3-18)

REGION 7
1. Beulah 10-1 (22-5) STATE - 5th Place
2. Dickinson Trinity 8-3 (15-9)
3. Hettinger-Scranton 8-3 (19-5)
4. Beach 7-4 (15-7)
5. Heart River 7-4 (12-13)
6. Bowman County 7-4 (14-9)
7. Killdeer 6-5 (13-10)
8. Mott-Regent 6-5 (13-10)
9. Hazen 3-8 (4-18)
10. Richardton-Taylor 2-9 (5-17)
11. New England 1-10 (6-16)
12. Glen Ullin-Hebron 1-10 (5-17)

REGION 8
District 15 **District Records will be posted later in season**
1. New Town (21-4)
2. Watford City (4-18)
3. White Shield (15-8)
4. North Shore-Plaza (16-7)
5. Parshall (10-12)
6. Mandaree (12-7)
7. Trenton (7-13)
8. Trinity Christian (3-16)
9. Alexander (1-9)

District 16
1. Stanley 10-0 (22-5) STATE - 8th Place
2. Kenmare 8-2 (16-9)
3. Powers Lake 6-4 (17-8)
4. Burke County 3-7 (10-13)
5. Ray 3-7 (9-12)
6. Tioga 0-10 (2-18)
7. Divide County 0-0 (10-11)
Email ND HS Scores to: ndhsscores at yahoo
Follow ND HS Scores (NDScores) on Twitter
Find Scores/Schedules/Standings: http://www.northdakota-scores.net
THANKS!
User avatar
Run4Fun2009
NDPreps The King
 
Posts: 13939
Joined: Thu Aug 13, 2009 5:06 pm

Return to Boys

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests