LANGDON INVITATIONAL
@ Langdon
Monday, September 21st
BOYS
Team Scores: 1. Hillsboro-Central Valley 26, 2. Grafton 59, 3. Langdon Area 113, 4. Hatton-Northwood-Larimore 134, 5. Dunseith 173, 6. Pembina County North 176, 7. Harvey-Wells County 177, 8. Rolla 206.
Individual Top 10: 1. Christian Brist, HCV 17:48; 2. Ethan Suda, Grafton 18:10; 3. Ethan Sherva, HCV 18:31; 4. Mason Christianson, Langdon 18:40; 5. Jackson Kern, Grafton 18:55; 6. Niko Zink, HCV 19:02; 7. John Kaldor, HCV 19:05; 8. Brock Freer, Langdon 19:11; 9. Henry Nelson, HCV 19:17; 10. Nathan Rage, HCV 19:28
GIRLS
Team Scores: 1. Hillsboro-Central Valley 44, 2. Grafton 58, 3. Hatton-Northwood-Larimore 57, 4. Pembina County North 79, 5. Harvey-Wells County 139, 6. Minto 177, 7. Dunseith 185, 8. Langdon Area 200.
Individual Top 10: 1. Ellen Gregoire, HNL 19:41; 2. Jenna Soine, HNL 19:43; 3. Carlee Seiben, Grafton 21:08; 4. Jensyn Zink, HCV 21:15; 5. Mallory Alfson, HCV 21:38; 6. Grace Ray, Grafton 22:06; 7. Paige Goodsell, Minto 22:22; 8. Mya Kaldor, HCV 22:43; 9. Cassie Seiben, Grafton 23:08; 10. Aubrey Tompkins, Grafton 23:09
BEULAH-HAZEN INVITATIONAL
Tuesday, September 22nd
BOYS
Team Scores: 1. Bowman County 27, 2. Beulah-Hazen 97, 3. Stanley 97, 4. Killdeer 110, 5. Rugby 114, 6. Bishop Ryan 128, 7. Burke Central 154, 8. Bowbells 191.
Individual Top 10: 1. Noah Rolfe, Stanley 17:53; 2. Austin Wanner, Bowman 18:04; 3. Brian Miller, Bowman 18:09; 4. Owen Duttenhefner, Killdeer 18:15; 5. Jace Andersen, Killdeer 18:27; 6. Caleb Sarsland, Bowman 18:37; 7. Taylor Wanner, Bowman 18:44; 8. Austin Dibble, Rugby 18:46; 9. Jaxson Hansey, Bowman 19:23; 10. Mason Chrest, Burke Central 19:23
GIRLS
Team Scores: 1. Rugby 21, 2. Bowman County 45, 3. Killdeer 80, 4. Bishop Ryan 108, 5. Stanley 109.
Individual Top 10: 1. Brooklyn Bartsch, Rugby 21:21; 2. Amelia Shepard, Rugby 22:00; 3. Quinn Neppl, Rugby 22:24; 4. Landyn Gerbig, Bowman 22:35; 5. Abby Hardersen, Killdeer 22:43; 6. Hannah Senechal, Rugby 22:53; 7. Adrianna Kent, Killdeer 23:03; 8. Julie Sarsland, Bowman 23:03; 9. Ella Jacobson, Rugby 23:29; 10. Paysha Rex, Bowman 23:34
SHILOH CHRISTIAN INVITE
@ McDowell Dam, Bismarck
Tuesday, September 22nd
BOYS
Team Scores: 1. Max-South Prairie 40, 2. Southern McLean 51, 3. Shiloh Christian 66, 4. Medina/Pingree-Buchanan 131, 5. New England 139, 6. Hebron 139, 7. Hettinger-Scranton 140.
Individual Top 10: 1. Patrick Wrigley, Shiloh 17:41; 2. Kaden Fuller, Shiloh 18:19; 3. Lane Pitner, Max-SP 19:12; 4. Tristan Dobson, Max-SP 19:14; 5. Justin Kathrein, NE 19:42; 6. Mitchell Dalley, H-S 19:48; 7. Ashton Yellowbird, Max 19:48; 8. Owen Patterson, SM 19:49; 9. Ty Mehlhoff, SM 20:28; 10. Andrew Mehlhoff, SM 21:05
GIRLS
Team Scores: 1. Southern McLean 42, 2. Shiloh Christian 42, 3. Max-South Prairie 59, 4. Hettinger-Scranton 93, 5. New England 101, 6. Garrison 109.
Individual Top 10: 1. Hannah Westin, Shiloh 19:08; 2. Kari Patterson, SM 21:52; 3. Sidra Sadowsky, H-S 22:12; 4. Emma Duffy, Shiloh 22:28; 5. Brynn Hyttinen, SM 22:35; 6. Elizabeth Hatlestad, Shiloh 22:36; 7. Maycie Talbott, Max-SP 22:58; 8. Chev Obering, SM 23:47; 9. Delaney Hankel, Max-SP 24:26; 10. Medora Perman, Shiloh 24:28
FORMAN INVITE
Tuesday, September 22nd
BOYS
Team Scores: 1. Lisbon 48, 2. Ellendale 53, 3. Edgeley-Kulm 75, 4. Sargent Central/Lidgerwood/Oakes 88, 5. Richland 107, 6. Barnes County North 132, 7. LaMoure 144
Individual Top 10: 1. Silas Reinke, Lisbon 19:35; 2. Jacob Urbach, Lisbon 19:45; 3. Theo Thurber, Ellendale 19:48; 4. Alex Huber, E-K 20:44; 5. Jaron Awender, SCLO 20:50; 6. Parker Lettenmaier, BCN 21:02; 7. Jack Bommersbach, Ellendale 21:12; 8. Blaise Frolek, SCLO 21:21; 9. Mason Molan, Ellendale 21:52; 10. Nick Wulfekuhle, Richland 22:12
GIRLS
Team Scores: 1. Sargent Central/Lidgerwood/Oakes 39, 2. Lisbon 46, 3. Edgeley-Kulm 57, 4. Ellendale 65.
Individual Top 10: 1. Dreah Frolek, SCLO 20:34; 2. Drew Frolek, SCLO 20:49; 3. Norah Entzi, E-K 21:26; 4. Olivia Frolek, SCLO 21:31; 5. Annika Stroh, Lisbon 22:22; 6. Mataeya Mathern, E-K 24:22; 7. Kodi Lautt, Lisbon 24:24; 8. Kali Norton, Ellendale 26:22; 9. McKenna Glenn, Ellendale 26:40; 10. Avalon Kelly, Lisbon 28:37