2018 STATE RESULTS

2018 STATE RESULTS

Postby Run4Fun2009 » Fri Oct 26, 2018 9:38 pm

CLASS A
@ Parkhurst Recreation, Jamestown
Saturday, October 27th

GIRLS
Team Scores: 1. Fargo Davies 66, 2. GF Central 118, 3. Minot 129, 4. Century 181, 5. Mandan 194, 6. Watford City 202, 7. West Fargo 227, 8. Fargo North 250, 9. Williston 270, 10. Bismarck 272, 11. GF Red River 276, 12. Fargo Shanley/Oak Grove/Park Christian 296, 13. WF Sheyenne 296, 14. Dickinson 341, 15. Devils Lake 451, 16. Legacy 456, 17. Jamestown 472, 18. Valley City 529, 19. Fargo South 583

All-State - Top 20 1. Meghan Ford, Jamestown 17:56; 2. Kayla Ogle, Watford 18:27; 3. Hayley Ogle, Watford 18:37; 4. Megan Lundstrom, Davies 18:40; 5. Erin Palmer, Century 18:50; 6. Kelby Rinas, Mandan 18:53; 7. Mikayla Weiss, GFC 18:57; 8. Eleni Lovgren, Williston 18:57; 9. Hope Pringle, WF 18:58; 10. McKenna Lovehaug, Davies 19:03; 11. Bridget Henne, Davies 19:06; 12. Jaelyn Ogle, Watford 19:10; 13. Anna Bernhardt, FS/OG/PC 19:11; 14. Onnica Stansbury, Sheyenne 19:18; 15. Anna Lien, North 19:21; 16. Allie Wahlund, Minot 19:29; 17. Abby Hoffarth, Minot 19:31; 18. Payton Lane, Davies 19:32; 19. Emily Goldade, Century 19:32; 20. Ava Marburger, Williston 19:42

BOYS
Team Scores: 1. Williston 58, 2. Century 87, 3. Legacy 94, 4. Bismarck 149, 5. Fargo North 164, 6. GF Red River 186, 7. Jamestown 191, 8. Minot 239, 9. WF Sheyenne 248, 10. Dickinson 285, 11. Fargo Davies 348, 12. West Fargo 364, 13. Fargo Shanley/Oak Grove/Park Christian 373, 14. GF Central 374, 15. Devils Lake 471, 16. Mandan 491, 17. Fargo South 519, 18. Watford City 627, 19. Valley City 768, 20. Turtle Mountain 812.

All-State - Top 20 1. Sean Korsmo, Bismarck 15:45; 2. Brady Yoder, Dickinson 15:48; 3. Carl Reis, Legacy 16:00; 4. Micade Shumway, Williston 16:03; 5. Alex Luz, North 16:12; 6. Austin Wald, Century 16:14; 7. Jacob Knodle, Sheyenne 16:16; 8. Gunnar Alvarado, Williston 16:18; 9. Caleb Yokom, North 16:19; 10. Fynn Krenz, Williston 16:23; 11. Aiden Jung, Dickinson 16:26; 12. Jake Arason, GFRR 16:28; 13. Leif Larsen, Williston 16:29; 14. Mason Kindel, Century 16:31; 15. Ethan Bender, Century 16:31; 16. Jacob Anteau, Jamestown 16:34; 17. Juan Flores, Bismarck 16:34; 18. Will Walker-Orzo, Minot 16:34; 19. Isaiah Germolus, Legacy 16:37; 20. Grant Gader, Legacy 16:38
Email ND HS Scores to: ndhsscores at yahoo
Follow ND HS Scores (NDScores) on Twitter
Find Scores/Schedules/Standings: http://www.northdakota-scores.net
THANKS!
User avatar
Run4Fun2009
NDPreps The King
 
Posts: 14674
Joined: Thu Aug 13, 2009 5:06 pm
Location: Fargo

Re: 2018 STATE RESULTS

Postby Run4Fun2009 » Fri Oct 26, 2018 9:38 pm

CLASS B
@ Parkhurst Recreation, Jamestown
Saturday, October 27th

GIRLS
Team Scores: 1. Hillsboro-Central Valley 102, 2. Rugby 120, 3. May-Port-CG 197, 4. Bowman County 218, 5. New Town 231, 6. Kindred 251, 7. Parshall 336, 8. Thompson 343, 9. Beulah-Hazen 362, 10. Stanley 373, 11. Sargent Central/Lidgerwood/Oakes 394, 12. Carrington 420, 13. Grafton 463, 14. Harvey-Wells County 477, 15. Surrey 503, 16. Southern McLean 512, 17. Hatton-Northwood-Larimore 516, 18. Langdon/Edmore/Munich 519, 19. Lisbon 540, 20. Griggs County Central 552, 21. Central Cass 557, 22. New Rockford-Sheyenne 564, 23. Killdeer 565, 24. Shiloh Christian 658, 25. Pembina County North 732, 26. Northern Cass 811, 27. Trenton 826, 28. Ellendale 833, 29. LaMoure-LM 840, 30. Solen 873, 31. Bishop Ryan 931, 32. Mandaree 942, 33. Hettinger-Scranton 984, 34. St. John 1004, 35. Velva 1010, 36. Rolla 1022, 37. Barnes County North 1033, 38. Standing Rock 1044, 39. Edgeley-Kulm 1065, 40. Dunseith 1070, 41. White Shield 1078, 42. Max/Garrison/South Prairie 1146, 43. Medina/Pingree-Buchanan 1177, 44. Richland 1198, 45. Warwick 1198, 46. Burke Central/Kenmare 1216.

All-State - Top 20 1. Reagan Baesler, HCV 18:41; 2. Lana Krack, Thompson 18:45; 3. Dreah Frolek, SC/L/O 19:16; 4. Jensyn Zink, HCV 19:22; 5. Elise Ramberg, Langdon/EM 19:36; 6. Quinn Neppl, Rugby 19:51; 7. Hannah Westin, Shiloh 19:58; 8. Jakkia Duffy, L-LM 20:01; 9. Emma Wheeling, NT 20:06; 10. Drew Frolek, SC/L/O 20:09; 11. Peyton Gette, Kindred 20:13; 12. Ally Goodmanson, Kindred 20:15; 13. Carlee Sieben, Grafton 20:16; 14. Ondrea Betner, HCV 20:18; 15. Jenna Soine, H-N-L 20:21; 16. Josie White Eagle, Solen 20:23; 17. Hailey White Owl, NT 20:25; 18. Olivia Frolek, SC/L/O 20:28; 19. Brooklyn Bartsch, Rugby 20:29; 20. Alexius Miller, Bowman 20:30

BOYS
Team Scores: 1. New Town 47, 2. Hillsboro-Central Valley 103, 3. Bowman County 196, 4. Griggs County Central 206, 5. Grafton 260, 6. Rugby 280, 7. Kindred 308, 8. Thompson 333, 9. Killdeer 338, 10. Stanley 347, 11. Beulah-Hazen 379, 12. Shiloh Christian 397, 13. Edgeley-Kulm 460, 14. May-Port-CG 467, 15. Four Winds-Minnewaukan 482, 16. Pembina County North 531, 17. Surrey 543, 18. Langdon/Edmore/Munich 561, 19. Ellendale 569, 20. Lisbon 579, 21. Southern McLean 596, 22. Williston Trinity Christian 647, 23. Max/Garrison/South Prairie 660, 24. Central Cass 672, 25. Burke Central/Kenmare 683, 26. Bishop Ryan 722, 27. Solen 746, 28. Velva 750, 29. Carrington 760, 30. Sargent Central/Lidgerwood/Oakes 777, 31. Parshall 908, 32. Medina/Pingree-Buchanan 948, 33. White Shield 1036, 34. Harvey-Wells County 1043, 35. LaMoure-LM 1049, 36. Hatton-Northwood-Larimore 1107, 37. Richland 1125, 38. Mandaree 1225, 39. Northern Cass 1226, 40. Standing Rock 1229, 41. Trenton 1337, 42. Central McLean 1337, 43. Hettinger-Scranton 1357, 44. Hebron 1358, 45. Lewis & Clark 1380, 46. Warwick 1388, 47. Rolla 1429.

All-State - Top 20 1. Isaac Huber, E-K 15:48; 2. Robert White, NT 16:05; 3. Jaiven Hale, NT 16:14; 4. Colton Anderson, HCV 16:23; 5. Noah Rolfe, Stanley 16:30; 6. Ricardo Chase, NT 16:34; 7. Jacob Hendrickson, Thompson 16:38; 8. Patrick Wrigley, Shiloh 16:44; 9. Chase Fossum, HCV 16:46; 10. Hunter Denault, PCN 16:53; 11. Riley Zachmeier, Rugby 16:56; 12. Pierce Cooper, Thompson 16:59; 13. Colby Antell, NT 17:08; 14. Jackson Anderson, HCV 17:13; 15. Braetyn Yanish, Velva 17:16; 16. Ian Busche, B-H 17:16; 17. Cole Horner, Surrey 17:16; 18. Lucas Nitschke, E-K 17:20; 19. Brian Miller, Bowman 17:22; 20. Coltan Hyttinen, SM 17:22
Email ND HS Scores to: ndhsscores at yahoo
Follow ND HS Scores (NDScores) on Twitter
Find Scores/Schedules/Standings: http://www.northdakota-scores.net
THANKS!
User avatar
Run4Fun2009
NDPreps The King
 
Posts: 14674
Joined: Thu Aug 13, 2009 5:06 pm
Location: Fargo


Return to Cross Country

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron