2017 Coaches Poll

2017 Coaches Poll

Postby Run4Fun2009 » Wed Aug 23, 2017 7:47 pm

PRESEASON POLL
Wednesday, August 23rd

CLASS A
GIRLS
Team
1. Fargo Davies
2. Bismarck
3. Century
4. GF Central
5. Minot
Others Receiving Votes: Fargo North

Individual
1. Mattie Shirley-Fairbairn (Bismarck)
2. Emily Goldade (Century)
3. Alexis Roehl (GF Central)
4. Kelby Rinas (Mandan)
5. Callie Clausnitzer (Bismarck)
6. Rachel Torrey (GF Central)
7. Bridget Henne (Fargo Davies)
8. Megan Lundstrom (Fargo Davies)
9. Erin Palmer (Century)
10. Payton Lane (Fargo Davies)

BOYS
Team
1. Century
2. Legacy
3. Bismarck
4. Wlliston
5. GF Red River
5. Fargo North

Individual
1. Evan Sayler (Century)
2. Morgan Fairbairn (Bismarck)
3. Austin Wald (Century)
4. Beau Brannan (Legacy)
5. Muqsuin Hussein (Fargo South)
6. Jace Dullum (West Fargo)
7. Isaiah Germolus (Legacy)
8. Andrew Lundstrom (Fargo Davies)
9. Micade Shumway (Williston)
10. Alex Luz (Fargo North)

CLASS B
GIRLS
Team
1. Hillsboro-Central Valley
2. Rugby
3. Bowman County
4. Watford City
5. Southern McLean
Others Receiving Votes: Hatton-Northwood-Thompson

Individual
1. Reagan Baesler (Hillsboro-Central Valley)
2. Kayla Ogle (Watford CIty)
3. Hayley Ogle (Watford City)
4. Amanda Jarrett (Carrington)
5. Jakkia Duffy (LaMoure)
6. Gracie Wright (Hillsboro-Central Valley)
7. Mikayla Koenig (Griggs County Central)
8. Jalyn Hall (Parshall)
9. Jensyn Zink (Hillsboro-Central Valley)
10. Drew Frolek (Sargent Central/Lidgerwood)

BOYS
Team
1. New Town
2. Rugby
3. Hillsboro-Central Valley
4. Beulah/Hazen
5. Bowman County
Others Receiving Votes: Hatton-Northwood-Thompson

Individual
1. Jalen Chase (New Town)
2. Isaac Huber (Edgeley)
3. Robert White (New Town)
4. Jaiven Hale (New Town)
5. Payton Smith (Carrington)
6. Mike Baker (New Town)
7. Colby Antell (New Town)
8. Riley Zachmeier (Rugby)
9. Alex Madrigal (Bowman County)
10. Daniel LeBeau (New Town)
Email ND HS Scores to: ndhsscores at yahoo
Follow ND HS Scores (NDScores) on Twitter
Find Scores/Schedules/Standings: http://www.northdakota-scores.net
THANKS!
User avatar
Run4Fun2009
NDPreps The King
 
Posts: 13515
Joined: Thu Aug 13, 2009 5:06 pm

Re: 2017 Coaches Poll

Postby Run4Fun2009 » Wed Aug 30, 2017 6:19 pm

WEEK 2
Wednesday, August 30th

CLASS A
GIRLS
Team
1. Fargo Davies
2. GF Central
3. Bismarck
4. Century
5. Minot
Others Receiving Votes: Fargo North

Individual
1. Mattie Shirley-Fairbairn (Bismarck)
2. Emily Goldade (Century)
3. Rachel Torrey (GF Central)
4. Kelby Rinas (Mandan)
5. Alexis Roehl (GF Central)
6. Callie Clausnitzer (Bismarck)
7. Meghan Ford (Jamestown)
8. Megan Lundstrom (Fargo Davies)
9. Mikayla Weiss (GF Central)
10. Erin Palmer (Century)

BOYS
Team
1. Century
2. Legacy
3. Bismarck
4. Wlliston
5. GF Red River
Others Receiving Votes: Fargo North

Individual
1. Evan Sayler (Century)
2. Morgan Fairbairn (Bismarck)
3. Austin Wald (Century)
4. Beau Brannan (Legacy)
5. Muqsuin Hussein (Fargo South)
6. Micade Shumway (Williston)
7. Isaiah Germolus (Legacy)
8. Andrew Lundstrom (Fargo Davies)
9. Jace Dullum (West Fargo)
10. Alex Luz (Fargo North)

CLASS B
GIRLS
Team
1. Hillsboro-Central Valley
2. Rugby
3. Bowman County
4. Watford City
5. Southern McLean
Others Receiving Votes: Hatton-Northwood-Thompson

Individual
1. Elise Ramberg (Langdon)
2. Amanda Jarrett (Carrington)
3. Reagan Baesler (Hillsboro-Central Valley)
4. Kayla Ogle (Watford CIty)
5. Hayley Ogle (Watford City)
6. Jakkia Duffy (LaMoure)
7. Jensyn Zink (Hillsboro-Central Valley)
8. Tristin Lunde (Rugby)
9. Gracie Wright (Hillsboro-Central Valley)
10. Carlee Sieben (Grafton)

BOYS
Team
1. New Town
2. Rugby
3. Hillsboro-Central Valley
4. Beulah/Hazen
5. Hatton-Northwood-Thompson
Others Receiving Votes: Bowman County

Individual
1. Jalen Chase (New Town)
2. Isaac Huber (Edgeley)
3. Payton Smith (Carrington)
4. Jaiven Hale (New Town)
5. Jacob Hendrickson (Hatton-Northwood-Thompson)
6. Riley Zachmeier (Rugby)
7. Ricardo Chase (New Town)
8. Robert White (New Town)
9. Coltan Hyttinen (Southern McLean)
10. Pierce Cooper (Hatton-Northwood-Thompson)
Email ND HS Scores to: ndhsscores at yahoo
Follow ND HS Scores (NDScores) on Twitter
Find Scores/Schedules/Standings: http://www.northdakota-scores.net
THANKS!
User avatar
Run4Fun2009
NDPreps The King
 
Posts: 13515
Joined: Thu Aug 13, 2009 5:06 pm

Re: 2017 Coaches Poll

Postby Run4Fun2009 » Wed Sep 06, 2017 7:26 pm

WEEK 3
Wednesday, September 6th

CLASS A
GIRLS
Team
1. GF Central
2. Fargo Davies
3. Bismarck
4. Century
5. Minot

Individual
1. Kelby Rinas (Mandan)
2. Alexis Roehl (GF Central)
3. Mattie Shirley-Fairbairn (Bismarck)
4. Rachel Torrey (GF Central)
5. Callie Clausnitzer (Bismarck)
6. Lindsey Werner (Legacy)
7. Emily Goldade (Century)
8. Megan Lundstrom (Fargo Davies)
9. Meghan Ford (Jamestown)
10. Abby Hoffarth (Minot)

BOYS
Team
1. Legacy
2. Century
3. Wlliston
4. GF Red River
5. Bismarck

Others Receiving Votes: Fargo North

Individual
1. Evan Sayler (Century)
2. Beau Brannan (Legacy)
3. Morgan Fairbairn (Bismarck)
4. Muqsuin Hussein (Fargo South)
5. Alex Luz (Fargo North)
6. Micade Shumway (Williston)
7. Isaiah Germolus (Legacy)
8. Tim Dunham (GF Red River)
9. Austin Wald (Century)
10. Sean Korsmo (Bismarck)

CLASS B
GIRLS
Team
1. Hillsboro-Central Valley
2. Rugby
3. Southern McLean
4. Bowman County
5. Hatton-Northwood-Thompson
Others Receiving Votes: Surrey

Individual
1. Amanda Jarrett (Carrington)
2. Elise Ramberg (Langdon Area)
3. Reagan Baesler (Hillsboro-Central Valley)
4. Kayla Ogle (Watford CIty)
5. Grace Bachmeier (Surrey)
6. Jensyn Zink (Hillsboro-Central Valley)
7. Jakkia Duffy (LaMoure)
8. Tristin Lunde (Rugby)
9. Dreah Frolek (Sargent Central/Lidgerwood)
10. Gracie Wright (Hillsboro-Central Valley)

BOYS
Team
1. New Town
2. Rugby
3. Hillsboro-Central Valley
4. Hatton-Northwood-Thompson
5. Beulah/Hazen
Others Receiving Votes: Bowman County

Individual
1. Jalen Chase (New Town)
2. Isaac Huber (Edgeley)
3. Jaiven Hale (New Town)
4. Robert White (New Town)
5. Payton Smith (Carrington)
6. Daniel LeBeau (New Town)
7. Coltan Hyttinen (Southern McLean)
8. Riley Zachmeier (Rugby)
9. Ricardo Chase (New Town)
10. Jacob Hendrickson (Hatton-Northwood-Thompson)
Email ND HS Scores to: ndhsscores at yahoo
Follow ND HS Scores (NDScores) on Twitter
Find Scores/Schedules/Standings: http://www.northdakota-scores.net
THANKS!
User avatar
Run4Fun2009
NDPreps The King
 
Posts: 13515
Joined: Thu Aug 13, 2009 5:06 pm

Re: 2017 Coaches Poll

Postby Run4Fun2009 » Wed Sep 13, 2017 7:36 pm

WEEK 4
Wednesday, September 13th

CLASS A
GIRLS
Team
1. Fargo Davies
2. GF Central
3. Bismarck
4. Minot
5. Century

Individual
1. Kelby Rinas (Mandan)
2. Alexis Roehl (GF Central)
3. Mattie Shirley-Fairbairn (Bismarck)
4. Rachel Torrey (GF Central)
5. Lindsey Werner (Legacy)
6. Emily Goldade (Century)
7. Megan Lundstrom (Fargo Davies)
8. Erin Palmer (Century)
9. Meghan Ford (Jamestown)
10. Mikayla Weiss (GF Central)

BOYS
Team
1. Legacy
2. Century
3. Williston
4. GF Red River
5. Bismarck

Individual
1. Evan Sayler (Century)
2. Beau Brannan (Legacy)
3. Micade Shumway (Williston)
4. Isaiah Germolus (Legacy)
5. Sean Korsmo (Bismarck)
6. Muqsuin Hussein (Fargo South)
7. Tim Dunham (GF Red River)
8. Morgan Fairbairn (Bismarck)
9. Alex Luz (Fargo North)
10. Brady Yoder (Dickinson)

CLASS B
GIRLS
Team
1. Hillsboro-Central Valley
2. Rugby
3. Southern McLean
4. Bowman County
5. Hatton-Northwood-Thompson
Others Receiving Votes: Lisbon

Individual
1. Elise Ramberg (Langdon)
2. Amanda Jarrett (Carrington)
3. Kayla Ogle (Watford City)
4. Jensyn Zink (Hillsboro-Central Valley)
5. Reagan Baesler (Hillsboro-Central Valley)
6. Jakkia Duffy (LaMoure)
7. Grace Bachmeier (Surrey)
8. Tristin Lunde (Rugby)
9. Carlee Sieben (Grafton)
10. Dreah Frolek (Sargent Central/Lidgerwood)

BOYS
Team
1. New Town
2. Hillsboro-Central Valley
3. Rugby
4. Hatton-Northwood-Thompson
5. Bowman County

Individual
1. Jalen Chase (New Town)
2. Isaac Huber (Edgeley-Kulm)
3. Jaiven Hale (New Town)
4. Robert White (New Town)
5. Payton Smith (Carrington)
6. Daniel LeBeau (New Town)
7. Coltan Hyttinen (Southern McLean)
8. Riley Zachmeier (Rugby)
9. Jacob Hendrickson (Hatton-Northwood-Thompson)
10. Jesse White (White Shield)
Email ND HS Scores to: ndhsscores at yahoo
Follow ND HS Scores (NDScores) on Twitter
Find Scores/Schedules/Standings: http://www.northdakota-scores.net
THANKS!
User avatar
Run4Fun2009
NDPreps The King
 
Posts: 13515
Joined: Thu Aug 13, 2009 5:06 pm

Re: 2017 Coaches Poll

Postby Run4Fun2009 » Wed Sep 20, 2017 7:58 pm

WEEK 5 POLL
Wednesday, September 20th

CLASS A
GIRLS
Team
1. GF Central
2. Fargo Davies
3. Minot
4. Bismarck
5. Century

Individual
1. Kelby Rinas (Mandan)
2. Emily Goldade (Century)
3. Rachel Torrey (GF Central)
4. Alexis Roehl (GF Central)
5. Mattie Shirley-Fairbairn (Bismarck)
6. Mikayla Weiss (GF Central)
7. Lindsey Werner (Legacy)
8. Callie Clausnitzer (Bismarck)
9. Megan Lundstrom (Fargo Davies)
10. Meghan Ford (Jamestown)

BOYS
Team
1. Legacy
2. Century
3. Bismarck
4. Williston
5. GF Red River

Individual
1. Evan Sayler (Century)
2. Beau Brannan (Legacy)
3. Micade Shumway (Williston)
4. Sean Korsmo (Bismarck)
5. Morgan Fairbairn (Bismarck)
6. Brady Yoder (Dickinson)
7. Muqsuin Hussein (Fargo South)
8. Austin Wald (Century)
9. Isaiah Germolus (Legacy)
10. Alex Luz (Fargo North)

CLASS B
GIRLS
Team
1. Hillsboro-Central Valley
2. Rugby
3. Southern McLean
4. Bowman County
5. Lisbon

Individual
1. Elise Ramberg (Langdon)
2. Amanda Jarrett (Carrington)
3. Kayla Ogle (Watford City)
4. Jensyn Zink (Hillsboro-Central Valley)
5. Reagan Baesler (Hillsboro-Central Valley)
6. Jakkia Duffy (LaMoure)
7. Dreah Frolek (Sargent Central/Lidgerwood)
8. Grace Bachmeier (Surrey)
9. Carlee Sieben (Grafton)
10. Tristin Lunde (Rugby)

BOYS
Team
1. New Town
2. Hillsboro-Central Valley
3. Rugby
4. Hatton-Northwood-Thompson
5. Bowman County

Individual
1. Jalen Chase (New Town)
2. Isaac Huber (Edgeley-Kulm)
3. Jaiven Hale (New Town)
4. Robert White (New Town)
5. Payton Smith (Carrington)
6. Daniel LeBeau (New Town)
7. Colby Antell (New Town)
8. Riley Zachmeier (Rugby)
9. Jesse White (White Shield)
10. Ricardo Chase (New Town)
Email ND HS Scores to: ndhsscores at yahoo
Follow ND HS Scores (NDScores) on Twitter
Find Scores/Schedules/Standings: http://www.northdakota-scores.net
THANKS!
User avatar
Run4Fun2009
NDPreps The King
 
Posts: 13515
Joined: Thu Aug 13, 2009 5:06 pm

Re: 2017 Coaches Poll

Postby Run4Fun2009 » Wed Sep 27, 2017 7:31 pm

WEEK 6 POLL
Wednesday, September 27th

CLASS A
GIRLS
Team
1. GF Central
2. Fargo Davies
3. West Fargo
4. Minot
5. Bismarck
Others Receiving Votes: Century

Individual
1. Kelby Rinas (Mandan)
2. Emily Goldade (Century)
3. Rachel Torrey (GF Central)
4. Alexis Roehl (GF Central)
5. Mattie Shirley-Fairbairn (Bismarck)
6. Mikayla Weiss (GF Central)
7. Lindsey Werner (Legacy)
8. Eleni Lovgren (Williston)
9. Callie Clausnitzer (Bismarck)
10. Megan Lundstrom (Fargo Davies)

BOYS
Team
1. Legacy
2. Century
3. Williston
4. Bismarck
5. GF Red River

Individual
1. Evan Sayler (Century)
2. Alex Luz (Fargo North)
3. Micade Shumway (Williston)
4. Beau Brannan (Legacy)
5. Sean Korsmo (Bismarck)
6. Morgan Fairbairn (Bismarck)
7. Brady Yoder (Dickinson)
8. Austin Wald (Century)
9. Muqsuin Hussein (Fargo South)
10. Isaiah Germolus (Legacy)

CLASS B
GIRLS
Team
1. Hillsboro-Central Valley
2. Rugby
3. Southern McLean
4. Bowman County
5. Sargent Central/Lidgerwood
Others Receiving Votes: Lisbon

Individual
1. Elise Ramberg (Langdon)
2. Dreah Frolek (Sargent Central/Lidgerwood)
3. Amanda Jarrett (Carrington)
4. Jensyn Zink (Hillsboro-Central Valley)
5. Kayla Ogle (Watford City)
6. Reagan Baesler (Hillsboro-Central Valley)
7. Jakkia Duffy (LaMoure-LM)
8. Drew Frolek (Sargent Central/Lidgerwood)
9. Quinn Neppl (Rugby)
10. Grace Bachmeier (Surrey)

BOYS
Team
1. New Town
2. Hillsboro-Central Valley
3. Rugby
4. Hatton-Northwood-Thompson
5. Pembina County North
Others Receiving Votes: Bowman County

Individual
1. Jalen Chase (New Town)
2. Isaac Huber (Edgeley-Kulm)
3. Jaiven Hale (New Town)
4. Robert White (New Town)
5. Payton Smith (Carrington)
6. Coltan Hyttinen (Southern McLean)
7. Daniel LeBeau (New Town)
8. Ricardo Chase (New Town)
9. Riley Zachmeier (Rugby)
10. Coby Antell (New Town)
Email ND HS Scores to: ndhsscores at yahoo
Follow ND HS Scores (NDScores) on Twitter
Find Scores/Schedules/Standings: http://www.northdakota-scores.net
THANKS!
User avatar
Run4Fun2009
NDPreps The King
 
Posts: 13515
Joined: Thu Aug 13, 2009 5:06 pm

Re: 2017 Coaches Poll

Postby Run4Fun2009 » Wed Oct 04, 2017 8:48 pm

WEEK 7 POLL
Wednesday, October 4th

CLASS A
GIRLS
Team
1. GF Central
2. Fargo Davies
3. Minot
4. Bismarck
5. West Fargo
Others Receiving Votes: Century

Individual
1. Kelby Rinas (Mandan)
2. Emily Goldade (Century)
3. Rachel Torrey (GF Central)
4. Mattie Shirley-Fairbairn (Bismarck)
5. Lindsey Werner (Legacy)
6. Alexis Roehl (GF Central)
7. Mikayla Weiss (GF Central)
8. Megan Lundstrom (Fargo Davies)
9. Meghan Ford (Jamestown)
10. Eleni Lovgren (Williston)

BOYS
Team
1. Legacy
2. Century
3. Williston
4. Bismarck
5. GF Red River

Individual
1. Evan Sayler (Century)
2. Alex Luz (Fargo North)
3. Micade Shumway (Williston)
4. Beau Brannan (Legacy)
5. Sean Korsmo (Bismarck)
6. Brady Yoder (Dickinson)
7. Morgan Fairbairn (Bismarck)
8. Isaiah Germolus (Legacy)
9. Austin Wald (Century)
10. Muqsuin Hussein (Fargo South)

CLASS B
GIRLS
Team
1. Hillsboro-Central Valley
2. Rugby
3. Southern McLean
4. Watford City
5. Hatton-Northwood-Thompson

Individual
1. Elise Ramberg (Langdon)
2. Lana Krack (Hatton-Northwood-Thompson)
3. Dreah Frolek (Sargent Central/Lidgerwood)
4. Kayla Ogle (Watford City)
5. Amanda Jarrett (Carrington)
6. Jensyn Zink (Hillsboro-Central Valley)
7. Reagan Baesler (Hillsboro-Central Valley)
8. Jakkia Duffy (LaMoure)
9. Drew Frolek (Sargent Central/Lidgerwood)
10. Quinn Neppl (Rugby)

BOYS
Team
1. New Town
2. Hillsboro-Central Valley
3. Rugby
4. Bowman County
5. Hatton-Northwood-Thompson

Individual
1. Jalen Chase (New Town)
2. Isaac Huber (Edgeley-Kulm)
3. Jaiven Hale (New Town)
4. Robert White (New Town)
5. Payton Smith (Carrington)
6. Daniel LeBeau (New Town)
7. Jayden Wheeling (Pembina County North)
8. Coltan Hyttinen (Southern McLean)
9. Riley Zachmeier (Rugby)
10. Ricardo Chase (New Town)
Email ND HS Scores to: ndhsscores at yahoo
Follow ND HS Scores (NDScores) on Twitter
Find Scores/Schedules/Standings: http://www.northdakota-scores.net
THANKS!
User avatar
Run4Fun2009
NDPreps The King
 
Posts: 13515
Joined: Thu Aug 13, 2009 5:06 pm

Re: 2017 Coaches Poll

Postby Run4Fun2009 » Wed Oct 11, 2017 8:02 pm

WEEK 8 POLL
Wednesday, October 11th

CLASS A
GIRLS
Team
1. West Fargo
2. GF Central
3. Fargo Davies
4. Bismarck
5. Minot
Others Receiving Votes: Century

Individual
1. Kelby Rinas (Mandan)
2. Emily Goldade (Century)
3. Mattie Shirley-Fairbairn (Bismarck)
4. Rachel Torrey (GF Central)
5. Alexis Roehl (GF Central)
6. Lindsey Werner (Legacy)
7. Megan Lundstrom (Fargo Davies)
8. Abby Smith (West Fargo)
9. Meghan Ford (Jamestown)
10. Callie Clausnitzer (Bismarck)

BOYS
Team
1. Legacy
2. Century
3. Williston
4. Bismarck
5. GF Red River

Individual
1. Evan Sayler (Century)
2. Alex Luz (Fargo North)
3. Beau Brannan (Legacy)
4. Isaiah Germolus (Legacy)
5. Micade Shumway (Williston)
6. Sean Korsmo (Bismarck)
7. Muqsuin Hussein (Fargo South)
8. Morgan Fairbairn (Bismarck)
9. Brady Yoder (Dickinson)
10. Austin Wald (Century)

CLASS B
GIRLS
Team
1. Rugby
2. Hillsboro-Central Valley
3. Watford City
4. Hatton-Northwood-Thompson
5. Southern McLean

Individual
1. Elise Ramberg (Langdon)
2. Lana Krack (Hatton-Northwood-Thompson)
3. Dreah Frolek (Sargent Central/Lidgerwood)
4. Kayla Ogle (Watford City)
5. Amanda Jarrett (Carrington)
6. Jensyn Zink (Hillsboro-Central Valley)
7. Quinn Neppl (Rugby)
8. Reagan Baesler (Hillsboro-Central Valley)
9. Jakkia Duffy (LaMoure)
10. Drew Frolek (Sargent Central/Lidgerwood)

BOYS
Team
1. New Town
2. Hillsboro-Central Valley
3. Rugby
4. Bowman County
5. Hatton-Northwood-Thompson
Others Receiving Votes: Pembina County North

Individual
1. Jalen Chase (New Town)
2. Isaac Huber (Edgeley-Kulm)
3. Jaiven Hale (New Town)
4. Robert White (New Town)
5. Payton Smith (Carrington)
6. Daniel LeBeau (New Town)
7. Coltan Anderson (Hillsboro-Central Valley)
8. Jayden Wheeling (Pembina County North)
9. Patrick Wrigley (Shiloh Christian)
10. Riley Zachmeier (Rugby)
Email ND HS Scores to: ndhsscores at yahoo
Follow ND HS Scores (NDScores) on Twitter
Find Scores/Schedules/Standings: http://www.northdakota-scores.net
THANKS!
User avatar
Run4Fun2009
NDPreps The King
 
Posts: 13515
Joined: Thu Aug 13, 2009 5:06 pm

Re: 2017 Coaches Poll

Postby Run4Fun2009 » Wed Oct 18, 2017 7:14 pm

FINAL POLL
Wednesday, October 18th

CLASS A
GIRLS
Team
1. Fargo Davies
2. GF Central
3. Bismarck
4. West Fargo
5. Minot
Others Receiving Votes: Century

Individual
1. Kelby Rinas (Mandan)
2. Rachel Torrey (GF Central)
3. Mattie Shirley-Fairbairn (Bismarck)
4. Alexis Roehl (GF Central)
5. Lindsey Werner (Legacy)
6. Mikayla Weiss (GF Central)
7. Meghan Ford (Jamestown)
8. Emily Goldade (Century)
9. Megan Lundstrom (Fargo Davies)
10. Eleni Lovgren (Williston)

BOYS
Team
1. Legacy
2. Century
3. Williston
4. Bismarck
5. GF Red River

Individual
1. Evan Sayler (Century)
2. Alex Luz (Fargo North)
3. Morgan Fairbairn (Bismarck)
4. Muqsuin Hussein (Fargo South)
5. Carl Ries (Legacy)
6. Isaiah Germolus (Legacy)
7. Brady Yoder (Dickinson)
8. Micade Shumway (Williston)
9. Sean Korsmo (Bismarck)
10. Jacob Jensen (Turtle Mountain)

CLASS B
GIRLS
Team
1. Rugby
2. Hillsboro-Central Valley
3. Watford City
4. Hatton-Northwood-Thompson
5. Southern McLean
Others Receiving Votes: New Town

Individual
1. Elise Ramberg (Langdon)
2. Lana Krack (Hatton-Northwood-Thompson)
3. Kayla Ogle (Watford City)
4. Dreah Frolek (Sargent Central/Lidgerwood)
5. Amanda Jarrett (Carrington)
6. Jensyn Zink (Hillsboro-Central Valley)
7. Mikayla Koenig (Griggs County Central)
8. Jakkia Duffy (LaMoure)
9. Quinn Neppl (Rugby)
10. Hayley Ogle (Watford City)

BOYS
Team
1. New Town
2. Hillsboro-Central Valley
3. Rugby
4. Hatton-Northwood-Thompson
5. Bowman County

Individual
1. Isaac Huber (Edgeley-Kulm)
2. Robert White (New Town)
3. Jalen Chase (New Town)
4. Jaiven Hale (New Town)
5. Payton Smith (Carrington)
6. Coltan Hyttinen (Southern McLean)
7. Jacob Hendrickson (Hatton-Northwood-Thompson)
8. Coltan Anderson (Hillsboro-Central Valley)
9. Jesse White (White Shield)
10. Riley Zachmeier (Rugby)
Email ND HS Scores to: ndhsscores at yahoo
Follow ND HS Scores (NDScores) on Twitter
Find Scores/Schedules/Standings: http://www.northdakota-scores.net
THANKS!
User avatar
Run4Fun2009
NDPreps The King
 
Posts: 13515
Joined: Thu Aug 13, 2009 5:06 pm


Return to Cross Country

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron