2014 Polls

2014 Polls

Postby Run4Fun2009 » Wed Aug 20, 2014 10:49 pm

PRE-SEASON POLL
August 21st, 2014

CLASS A
BOYS
Team
1. Bismarck
2. Fargo Davies
3. Century
4. Minot
5. GF Central
Others Receiving Votes: West Fargo

Individual
1. Sam Clausnitzer, Bismarck
2. Jackson Binstock, Dickinson
3. Tom Clausnitzer, Bismarck
4. Hunter Lucas, Fargo Davies
5. Leif Larsen, GF Central
6. Evan Kottsick, Fargo Davies
7. Kalen Two Crow, Century
8. Parker Rosenau, West Fargo
9. Keegan Cronin, West Fargo
10. Nils Aardahl, Bismarck

GIRLS
Team
1. Century
2. Fargo Davies
3. GF Central
4. Bismarck
5. Dickinson
Others Receiving Votes: West Fargo

Individual
1. Jordan Jacob, Century
2. Kelby Anderson, Century
3. Karly Ackley, GF Central
4. Ali Matter, Fargo Davies
5. Emily Tyrell, Dickinson
6. Jennifer Dufner, West Fargo
7. Grace Gannon, Bismarck
8. Katie Bye, Fargo Davies
9. Michaela Dora, Bismarck
10. Hannah Juhl, Williston


CLASS B
BOYS
Team
1. New Town
2. Bowman County
3. Beulah-Hazen
4. Watford City
5. Griggs County Central

Individual
1. Elliott Stone, Shiloh Christian
2. Ryan Wheeling, New Town
3. Scott Hale, New Town
4. Nick Thomas, Medina
5. Josh Thompson, Grafton
6. Jalen Chase, New Town
7. Brenden Harrison, Standing Rock
8. Jaylen LaRock, Four Winds
9. Chace Hale, New Town
10. Jett Hettich, Beulah-Hazen

GIRLS
Team
1. Hillsboro-Central Valley
2. Killdeer
3. Shiloh Christian
4. Southern McLean
5. Rugby
Others Receiving Votes: Beulah-Hazen

Individual
1. Asha Smith, Watford City
2. Ashley Neumiller, Carrington
3. Annika Rotvold, Hillsboro-Central Valley
4. Cailee Peterson, May-Port-CG
5. Peyton Frolek, Sargent Central-Lidgerwood
6. Ashley Perez, Dakota Prairie ***
7. Mackenzie Holkesvig, Hatton-Northwood
8. Gracie Wright, Hillsboro-Central Valley
9. Madison Gapp, Langdon
10. Kaylene Klein, Beulah-Hazen

*** - transferred
Email ND HS Scores to: ndhsscores at yahoo
Follow ND HS Scores (NDScores) on Twitter
Find Scores/Schedules/Standings: http://www.northdakota-scores.net
THANKS!
User avatar
Run4Fun2009
NDPreps The King
 
Posts: 13509
Joined: Thu Aug 13, 2009 5:06 pm

Re: 2014 Polls

Postby Run4Fun2009 » Thu Aug 28, 2014 8:33 pm

2nd POLL
August 28th, 2014

CLASS A
BOYS
Team
1. Bismarck
2. Fargo Davies
3. Century
4. GF Central
5. Dickinson
Others Receiving Votes: Fargo North, Minot

Individual
1. Sam Clausnitzer, Bismarck
2. Jackson Binstock, Dickinson
3. Leif Larsen, GF Central
4. Tom Clausnitzer, Bismarck
5. Evan Kottsick, Fargo Davies
6. Jacob Henne, Fargo Davies
7. David Hettich, GF Central
8. Hunter Lucas, Fargo Davies
9. Kalen Two Crow, Century
10. Nils Aardahl, Bismarck

GIRLS
Team
1. Century
2. GF Central
3. Fargo Davies
4. Bismarck
5. Dickinson
Others Receiving Votes: West Fargo

Individual
1. Jordan Jacob, Century
2. Kelby Anderson, Century
3. Karly Ackley, GF Central
4. Jen Dufner, West Fargo
5. Alexis Roehl, GF Central
6. Ellen Erie, Fargo Shanley-Oak Grove-Park Christian
7. Grace Gannon, Bismarck
8. Elizabeth Yoder, Dickinson
9. Alexis Matter, Fargo Davies
10. Bridget Henne, Fargo Davies


CLASS B
BOYS
Team
1. New Town
2. Beulah/Hazen
3. Bowman County
4. Watford City
5. Griggs County Central
Others Receiving Votes: Medina

Individual
1. Ryan Wheeling, New Town
2. Elliott Stone, Shiloh Christian
3. Scott Hale, New Town
4. Nick Thomas, Medina
5. Josh Thompson, Grafton
6. Jalen Chase, New Town
7. Brenden Harrison, Standing Rock
8. Nick Pedersen, Hatton-Northwood-Thompson
9. Jaylen LaRock, Four Winds
10. Jett Hettich, Beulah/Hazen

GIRLS
Team
1. Hillsboro-Central Valley
2. Killdeer
3. Southern McLean
4. Shiloh Christian
5. Rugby

Individual
1. Asha Smith, Watford City
2. Annika Rotvold, Hillsboro-Central Valley
3. Cailee Peterson, May-Port-CG
4. Peyton Frolek, Sargent Central-Lidgerwood
5. Ashley Neumiller, Carrington
6. Mackenzie Holkesvig, Hatton-Northwood-Thompson
7. Kate Fox, Southern McLean
8. Gracie Wright, Hillsboro-Central Valley
9. Sydney Anderson, Killdeer
10. Madison Gapp, Langdon
Email ND HS Scores to: ndhsscores at yahoo
Follow ND HS Scores (NDScores) on Twitter
Find Scores/Schedules/Standings: http://www.northdakota-scores.net
THANKS!
User avatar
Run4Fun2009
NDPreps The King
 
Posts: 13509
Joined: Thu Aug 13, 2009 5:06 pm

Re: 2014 Polls

Postby Run4Fun2009 » Wed Sep 03, 2014 6:53 pm

3rd POLL
September 3rd, 2014

CLASS A
BOYS
Team
1. Bismarck
2. Fargo Davies
3. Century
4. GF Red River
5. GF Central
Others Receiving Votes: Dickinson, Minot

Individual
1. Sam Clausnitzer, Bismarck
2. Jackson Binstock, Dickinson
3. Leif Larsen, GF Central
4. Hunter Lucas, Fargo Davies
5. Nils Aardahl, Bismarck
6. Jaden Wahlund, Minot
7. Sam Markle, Bismarck
8. Evan Kottsick, Fargo Davies
9. Tom Clausnitzer, Bismarck
10. Jacob Henne, Fargo Davies

GIRLS
Team
1. GF Central
2. Century
3. Fargo Davies
4. Bismarck
5. Dickinson

Individual
1. Kelby Anderson, Century
2. Karly Ackley, GF Central
3. Alexis Roehl, GF Central
4. Mattie Shirley-Fairbairn, Bismarck
5. Jordan Jacob, Century
6. Jen Dufner, West Fargo
7. Olivia Murdoff, Century
8. Mandy Williamson, GF Central
9. Grace Gannon, Bismarck
10. Rachel Torrey, GF Central

CLASS B
BOYS
Team
1. New Town
2. Beulah/Hazen
3. Rugby
4. Bowman County
5. Watford City
Others Receiving Votes: Griggs County Central

Individual
1. Ryan Wheeling, New Town
2. Elliott Stone, Shiloh Christian
3. Nick Thomas, Medina
4. Scott Hale, New Town
5. Jalen Chase, New Town
6. Brenden Harrison, Standing Rock
7. Josh Thompson, Grafton
8. Raehs Peutz, Watford City
9. Tanner Bernhardt, Rugby
10. Nick Pedersen, Hatton-Northwood-Thompson

GIRLS
Team
1. Hillsboro-Central Valley
2. Killdeer
3. Southern McLean
4. Shiloh Christian
5. Rugby
Others Receiving Votes: Surrey

Individual
1. Asha Smith, Watford City
2. Cailee Peterson, May-Port-CG
3. Peyton Frolek, Sargent Central-Lidgerwood
4. Annika Rotvold, Hillsboro-Central Valley
5. Kate Fox, Southern McLean
6. Ashley Neumiller, Carrington
7. Kaylene Klein, Beulah/Hazen
8. Mackenzie Holkesvig, Hatton-Northwood-Thompson
9. Gracie Wright, Hillsboro-Central Valley
10. Sydney Anderson, Killdeer
Email ND HS Scores to: ndhsscores at yahoo
Follow ND HS Scores (NDScores) on Twitter
Find Scores/Schedules/Standings: http://www.northdakota-scores.net
THANKS!
User avatar
Run4Fun2009
NDPreps The King
 
Posts: 13509
Joined: Thu Aug 13, 2009 5:06 pm

Re: 2014 Polls

Postby Run4Fun2009 » Wed Sep 10, 2014 7:45 pm

4th POLL
September 10th, 2014

CLASS A
BOYS
Team
1. Bismarck
2. Fargo Davies
3. Century
4. GF Red River
5. GF Central
Others Receiving Votes: Minot, West Fargo

Individual
1. Sam Clausnitzer, Bismarck
2. Jackson Binstock, Dickinson
3. Leif Larsen, GF Central
4. Evan Kottsick, Fargo Davies
5. Tom Clausnitzer, Bismarck
6. Jacob Henne, Fargo Davies
7. Matt Bakken, Bismarck
8. Hunter Lucas, Fargo Davies
9. Leif Everson, Williston
10. Jaden Wahlund, Minot

GIRLS
Team
1. GF Central
2. Century
3. Fargo Davies
4. Bismarck
5. Dickinson
Others Receiving Votes: WF Sheyenne

Individual
1. Jordan Jacob, Century
2. Karly Ackley, GF Central
3. Kelby Anderson, Century
4. Alexis Roehl, GF Central
5. Mattie Shirley-Fairbairn, Bismarck
6. Jen Dufner, West Fargo
7. Mandy Williamson, GF Central
8. Elizabeth Yoder, Dickinson
9. Bridget Henne, Fargo Davies
10. Olivia Murdoff, Century

CLASS B
BOYS
Team
1. New Town
2. Beulah/Hazen
3. Rugby
4. Bowman County
5. Watford City
Others Receiving Votes: Grafton

Individual
1. Ryan Wheeling, New Town
2. Elliott Stone, Shiloh Christian
3. Jalen Chase, New Town
4. Nick Thomas, Medina
5. Scott Hale, New Town
6. Raehs Peutz, Watford City
7. Brenden Harrison, Standing Rock
8. Tanner Bernhardt, Rugby
9. Josh Thompson, Grafton
10. Chace Hale, New Town

GIRLS
Team
1. Hillsboro-Central Valley
2. Killdeer
3. Shiloh Christian
4. Southern McLean
5. Surrey
Others Receiving Votes: Rugby

Individual
1. Peyton Frolek, Sargent Central-Lidgerwood
2. Cailee Peterson, May-Port-CG
3. Annika Rotvold, Hillsboro-Central Valley
4. Kate Fox, Southern McLean
5. Asha Smith, Watford City
6. Gracie Wright, Hillsboro-Central Valley
7. Amber Stevahn, Shiloh Christian
8. Ashley Neumiller, Carrington
9. Mackenzie Holkesvig, Hatton-Northwood-Thompson
10. Madison Gapp, Langdon
Email ND HS Scores to: ndhsscores at yahoo
Follow ND HS Scores (NDScores) on Twitter
Find Scores/Schedules/Standings: http://www.northdakota-scores.net
THANKS!
User avatar
Run4Fun2009
NDPreps The King
 
Posts: 13509
Joined: Thu Aug 13, 2009 5:06 pm

Re: 2014 Polls

Postby Run4Fun2009 » Wed Sep 17, 2014 5:31 pm

5th Poll
September 17th, 2014

Class A
Boys
Team Scores:
1. Bismarck
2. Century
3. Fargo Davies
4. GF Red River
5. Minot
Others Receiving Votes: Fargo North

Individuals:
1. Sam Clausnitzer, Bismarck
2. Jackson Binstock, Dickinson
3. Leif Larsen, GF Central
4. Nils Aardahl, Bismarck
5. Hunter Lucas, Fargo Davies
6. Evan Kottsick, Fargo Davies
7. Tom Clausnitzer, Bismarck
8. Jacob Henne, Fargo Davies
9. Ty Boucher, GF Red River
10. Devan Shumway, Williston

GIRLS
Team Scores:
1. GF Central
2. Century
3. Fargo Davies
4. Bismarck
5. WF Sheyenne

Individuals:
1. Jordan Jacob, Century
2. Karly Ackley, GF Central
3. Kelby Anderson, Century
4. Alexis Roehl, GF Central
5. Mattie Shirley-Fairbain, Bismarck
6. Jen Dufner, West Fargo
7. Elizabeth Yoder, Dickinson
8. Ashley Perez, Fargo Shanley/Oak Grove/Park Christian
9. Bridget Henne, Fargo Davies
10. Olivia Murdoff, Century

Class B
BOYS
Team Scores:
1. New Town
2. Beulah/Hazen
3. Rugby
4. Bowman County
5. Four Winds-Minnewaukan
Others Receiving Votes: Watford City

Individuals:
1. Ryan Wheeling, New Town
2. Elliott Stone, Shiloh Christian
3. Jalen Chase, New Town
4. Nick Thomas, Medina
5. Scott Hale, New Town
6. Raehs Puetz, Watford City
7. Chace Hale, New Town
8. Tanner Bernhardt, Rugby
9. Brenden Harrison, Standing Rock
10. Joe Chase, New Town

GIRLS
Team Scores:
1. Hillsboro-Central Valley
2. Shiloh Christian
3. Killdeer
4. Surrey
5. Southern McLean
Others Receiving Votes: Bowman County

Individuals:
1. Peyton Frolek, Sargent Central-Lidgerwood
2. Cailee Peterson, May-Port-CG
3. Annika Rotvold, Hillsboro-Central Valley
4. Kate Fox, Southern McLean
5. Asha Smith, Watford City
6. Amber Stevahn, Shiloh Christian
7. Gracie Wright, Hillsboro-Central Valley
8. Madison Gapp, Langdon
9. Charlie Bailey, Standing Rock
10. Mackenzie Holkesvig, Hatton-Northwood-Thompson
Email ND HS Scores to: ndhsscores at yahoo
Follow ND HS Scores (NDScores) on Twitter
Find Scores/Schedules/Standings: http://www.northdakota-scores.net
THANKS!
User avatar
Run4Fun2009
NDPreps The King
 
Posts: 13509
Joined: Thu Aug 13, 2009 5:06 pm

Re: 2014 Polls

Postby Run4Fun2009 » Wed Sep 24, 2014 6:32 pm

6th Poll
September 24th, 2014

Class A
Boys
Team Scores:
1. Bismarck
2. Century
3. Fargo Davies
4. GF Red River
5. Minot

Individuals:
1. Sam Clausnitzer, Bismarck
2. Jackson Binstock, Dickinson
3. Leif Larsen, GF Central
4. Matt Bakken, Bismarck
5. Hunter Lucas, Fargo Davies
6. Nils Aardahl, Bismarck
7. Devan Shumway, Williston
8. Mason Stenehjem, Century
9. Evan Kottsick, Fargo Davies
10. Jaden Wahlund, Minot

GIRLS
Team Scores:
1. Century
2. GF Central
3. Fargo Davies
4. Bismarck
5. WF Sheyenne

Individuals:
1. Karly Ackley, GF Central
2. Jordan Jacob, Century
3. Mattie Shirley-Fairbain, Bismarck
4. Kelby Anderson, Century
5. Alexis Roehl, GF Central
6. Elizabeth Yoder, Dickinson
7. Jen Dufner, West Fargo
8. Ashley Perez, Fargo Shanley/Oak Grove/Park Christian
9. Bridget Henne, Fargo Davies
10. Olivia Murdoff, Century

Class B
BOYS
Team Scores:
1. New Town
2. Beulah/Hazen
3. Rugby
4. Medina
5. Bowman County
Others Receiving Votes: Four Winds-Minnewaukan

Individuals:
1. Elliott Stone, Shiloh Christian
2. Ryan Wheeling, New Town
3. Jalen Chase, New Town
4. Nick Thomas, Medina
5. Raehs Puetz, Watford City
6. Chace Hale, New Town
7. Joe Chase, New Town
8. Scott Hale, New Town
9. Brenden Harrison, Standing Rock
10. Josh Thompson, Grafton

GIRLS
Team Scores:
1. Hillsboro-Central Valley
2. Shiloh Christian
3. Killdeer
4. Surrey
5. Rugby
Others Receiving Votes: Southern McLean

Individuals:
1. Peyton Frolek, Sargent Central-Lidgerwood
2. Cailee Peterson, May-Port-CG
3. Annika Rotvold, Hillsboro-Central Valley
4. Amber Stevahn, Shiloh Christian
5. Kate Fox, Southern McLean
6. Gracie Wright, Hillsboro-Central Valley
7. Asha Smith, Watford City
8. Sydney Anderson, Killdeer
9. Madison Gapp, Langdon
10. Charlie Bailey, Standing Rock
Email ND HS Scores to: ndhsscores at yahoo
Follow ND HS Scores (NDScores) on Twitter
Find Scores/Schedules/Standings: http://www.northdakota-scores.net
THANKS!
User avatar
Run4Fun2009
NDPreps The King
 
Posts: 13509
Joined: Thu Aug 13, 2009 5:06 pm

Re: 2014 Polls

Postby Run4Fun2009 » Wed Oct 01, 2014 7:36 pm

7th Poll
October 1st, 2014

Class A
Boys
Team Scores:
1. Bismarck
2. Century
3. Fargo Davies
4. GF Red River
5. Minot
Others Receiving Votes: GF Central

Individuals:
1. Sam Clausnitzer, Bismarck
2. Jackson Binstock, Dickinson
3. Leif Larsen, GF Central
4. Hunter Lucas, Fargo Davies
5. Nils Aardahl, Bismarck
6. Tom Clausnitzer, Bismarck
7. Matt Bakken, Bismarck
8. Devan Shumway, Williston
9. Evan Kottsick, Fargo Davies
10. Jaden Wahlund, Minot

GIRLS
Team Scores:
1. Century
2. GF Central
3. Fargo Davies
4. Bismarck
5. WF Sheyenne
Others Receiving Votes: Dickinson

Individuals:
1. Jordan Jacob, Century
2. Karly Ackley, GF Central
3. Mattie Shirley-Fairbain, Bismarck
4. Kelby Anderson, Century
5. Alexis Roehl, GF Central
6. Elizabeth Yoder, Dickinson
7. Jen Dufner, West Fargo
8. Ashley Perez, Fargo Shanley/Oak Grove/Park Christian
9. Bridget Henne, Fargo Davies
10. Olivia Murdoff, Century

Class B
BOYS
Team Scores:
1. New Town
2. Beulah/Hazen
3. Rugby
4. Medina/Pingree-Buchanan
5. Bowman County

Individuals:
1. Elliott Stone, Shiloh Christian
2. Ryan Wheeling, New Town
3. Nick Thomas, Medina/PB
4. Chace Hale, New Town
5. Raehs Puetz, Watford City
6. Joe Chase, New Town
7. Jalen Chase, New Town
8. Brenden Harrison, Standing Rock
9. Nick Pedersen, Hatton-Northwood-Thompson
10. Scott Hale, New Town

GIRLS
Team Scores:
1. Hillsboro-Central Valley
2. Shiloh Christian
3. Killdeer
4. Surrey
5. Bowman County
Others Receiving Votes: Rugby

Individuals:
1. Peyton Frolek, Sargent Central-Lidgerwood
2. Cailee Peterson, May-Port-CG
3. Annika Rotvold, Hillsboro-Central Valley
4. Amber Stevahn, Shiloh Christian
5. Kate Fox, Southern McLean
6. Gracie Wright, Hillsboro-Central Valley
7. Mackenzie Holkesvig, Hatton-Northwood-Thompson
8. Sydney Anderson, Killdeer
9. Kaylene Klein, Beulah/Hazen
10. Asha Smith, Watford City
Email ND HS Scores to: ndhsscores at yahoo
Follow ND HS Scores (NDScores) on Twitter
Find Scores/Schedules/Standings: http://www.northdakota-scores.net
THANKS!
User avatar
Run4Fun2009
NDPreps The King
 
Posts: 13509
Joined: Thu Aug 13, 2009 5:06 pm

Re: 2014 Polls

Postby Run4Fun2009 » Wed Oct 08, 2014 6:21 pm

8th Poll
October 8th, 2014

Class A
Boys
Team Scores:
1. Bismarck
2. Century
3. Fargo Davies
4. GF Red River
5. West Fargo
Others Receiving Votes: Minot

Individuals:
1. Sam Clausnitzer, Bismarck
2. Jackson Binstock, Dickinson
3. Leif Larsen, GF Central
4. Hunter Lucas, Fargo Davies
5. Nils Aardahl, Bismarck
6. Tom Clausnitzer, Bismarck
7. Devan Shumway, Williston
8. Matt Bakken, Bismarck
9. Leif Everson, Williston
10. Evan Kottsick, Fargo Davies

GIRLS
Team Scores:
1. Century
2. GF Central
3. Fargo Davies
4. Bismarck
5. WF Sheyenne
Others Receiving Votes: Minot

Individuals:
1. Karly Ackley, GF Central
2. Jordan Jacob, Century
3. Mattie Shirley-Fairbain, Bismarck
4. Kelby Anderson, Century
5. Elizabeth Yoder, Dickinson
6. Jen Dufner, West Fargo
7. Alexis Roehl, GF Central
8. Ashley Perez, Fargo Shanley/Oak Grove/Park Christian
9. Bridget Henne, Fargo Davies
10. Abigail Hoffarth, Minot

Class B
BOYS
Team Scores:
1. New Town
2. Beulah/Hazen
3. Rugby
4. Bowman County
5. Hillsboro-Central Valley
Others Receiving Votes: Medina/Pingree-Buchanan

Individuals:
1. Ryan Wheeling, New Town
2. Elliott Stone, Shiloh Christian
3. Nick Thomas, Medina/PB
4. Chace Hale, New Town
5. Nick Pedersen, Hatton-Northwood-Thompson
6. Alex Bartholomay, Bowman County
7. Tanner Bernhardt, Rugby
8. Joe Chase, New Town
9. Scott Hale, New Town
10. Brenden Harrison, Standing Rock

GIRLS
Team Scores:
1. Hillsboro-Central Valley
2. Shiloh Christian
3. Southern McLean
4. Killdeer
5. Bowman County

Individuals:
1. Peyton Frolek, Sargent Central-Lidgerwood
2. Cailee Peterson, May-Port-CG
3. Gracie Wright, Hillsboro-Central Valley
4. Amber Stevahn, Shiloh Christian
5. Annika Rotvold, Hillsboro-Central Valley
6. Kate Fox, Southern McLean
7. Reagan Baesler, Hillsboro-Central Valley
8. Shayla Fossum, Hillsboro-Central Valley
9. Mackenzie Holkesvig, Hatton-Northwood-Thompson
10. Grace Bachmeier, Surrey
Email ND HS Scores to: ndhsscores at yahoo
Follow ND HS Scores (NDScores) on Twitter
Find Scores/Schedules/Standings: http://www.northdakota-scores.net
THANKS!
User avatar
Run4Fun2009
NDPreps The King
 
Posts: 13509
Joined: Thu Aug 13, 2009 5:06 pm

Re: 2014 Polls

Postby Run4Fun2009 » Wed Oct 15, 2014 8:48 pm

9th Poll
October 15th, 2014

Class A
Boys
Team Scores:
1. Bismarck
2. Century
3. Fargo Davies
4. GF Red River
5. Fargo North

Individuals:
1. Sam Clausnitzer, Bismarck
2. Jackson Binstock, Dickinson
3. Evan Kottsick, Fargo Davies
4. Tom Clausnitzer, Bismarck
5. Beau Brannan, Legacy
6. Hunter Lucas, Fargo Davies
7. Stuart Wolf, Bismarck
8. Jacob Henne, Fargo Davies
9. Matt Bakken, Bismarck
10. Leif Larsen, GF Central

GIRLS
Team Scores:
1. Century
2. GF Central
3. Fargo Davies
4. Bismarck
5. WF Sheyenne

Individuals:
1. Jordan Jacob, Century
2. Karly Ackley, GF Central
3. Kelby Anderson, Century
4. Mattie Shirley-Fairbairn, Bismarck
5. Elizabeth Yoder, Dickinson
6. Mattyson Barta, Wf Sheyenne
7. Alexis Roehl, GF Central
8. Alexis Matter, Fargo Davies
9. Olivia Murdoff, Century
10. Jen Dufner, West Fargo

Class B
BOYS
Team Scores:
1. New Town
2. Bowman County
3. Beulah/Hazen
4. Rugby
5. Medina/Pingree-Buchanan
Others Receiving Votes: Hillsboro-Central Valley

Individuals:
1. Elliott Stone, Shiloh Christian
2. Ryan Wheeling, New Town
3. Nick Thomas, Medina/PB
4. Brenden Harrison, Standing Rock
5. Alex Bartholomay, Bowman County
6. Tanner Bernhardt, Rugby
7. Raehs Puetz, Watford City
8. Nick Pedersen, Hatton-Northwood-Thompson
9. Scott Hale, New Town
10. Josh Thompson, Grafton

GIRLS
Team Scores:
1. Hillsboro-Central Valley
2. Shiloh Christian
3. Southern McLean
4. Killdeer
5. Bowman County

Individuals:
1. Peyton Frolek, Sargent Central-Lidgerwood
2. Cailee Peterson, May-Port-CG
3. Gracie Wright, Hillsboro-Central Valley
4. Kate Fox, Southern McLean
5. Annika Rotvold, Hillsboro-Central Valley
6. Reagan Baesler, Hillsboro-Central Valley
7. Amber Stevahn, Shiloh Christian
8. Shayla Fossum, Hillsboro-Central Valley
9. Grace Bachmeier, Surrey
10. Mackenzie Holkesvig, Hatton-Northwood-Thompson
Email ND HS Scores to: ndhsscores at yahoo
Follow ND HS Scores (NDScores) on Twitter
Find Scores/Schedules/Standings: http://www.northdakota-scores.net
THANKS!
User avatar
Run4Fun2009
NDPreps The King
 
Posts: 13509
Joined: Thu Aug 13, 2009 5:06 pm


Return to Cross Country

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron