2013 Polls

2013 Polls

Postby Run4Fun2009 » Fri Aug 16, 2013 10:06 pm

PRE-SEASON POLL
Thursday, August 15th

CLASS A
BOYS
Team
1. Bismarck
2. Fargo Davies
3. Williston
4. Century
5. Shanley/Oak Grove

Individual
1. Seb Startz (Shanley/OG)
2. Branden Scheel (Fargo Davies)
3. Tanner Bjorlie (Fargo North)
4. Matt Gotta (Bismarck)
5. Jackson Binstock (Dickinson)
6. Camron Roehl (GF Central)
7. Tom Startz (Shanley/OG)
8. Brennan Goldade (Williston)
9. Ryan Fetch (Century)
10. Sam Clausnitzer (Bismarck)

GIRLS
Team
1. Bismarck
2. Century
3. Fargo Davies
4. Fargo North
5. Fargo South

Individual
1. Brittany Brownotter (Bismarck)
2. Lexi Zies (Bismarck)
3. Jordan Jacob (Century)
4. Karly Ackley (GF Central)
5. Maddie Bessler (Fargo South)
6. Kelby Anderson (Century)
7. Molly Sarafolean (Fargo North)
8. Morgan Pierce (Bismarck)
9. Katie Bye (Fargo Davies)
10. Grace Gannon (Bismarck)

CLASS B
BOYS
Team
1. New Town
2. Grafton
3. Beulah-Hazen
4. Griggs County Central
5. Central Cass

Individual
1. Thomas Horgeshimer (Lisbon)
2. Daniel Kuntz (Velva)
3. Elliott Stone (Shiloh Christian)
4. Ryan Wheeling (New Town)
5. Nick Pedersen (Hatton-Northwood-Thompson)
6. Lucas Nadeau (Dunseith)
7. Scott Hale (New Town)
8. Dylan Bear (New Town)
9. Tim Clifton (Griggs County Central)
10. Austin Rust (Central Cass)

GIRLS
Team
1. Hillsboro-Central Valley
2. Rugby
3. Shiloh Christian
4. Killdeer
5. Surrey

Individual
1. Ashley Perez (Dakota Prairie)
2. Symbria Bell (New Town)
3. Tess Scott (Barnes County North)
4. Annika Rotvold (Hillsboro-CV)
5. Madison Gapp (Langdon)
6. Gracie Wright (Hillsboro-CV)
7. Shayla Fossum (Hillsboro-CV)
8. Kate Fox (Wing)
9. Asha Smith (Watford City)
10. Kaylene Klein (Beulah-Hazen)
Email ND HS Scores to: ndhsscores at yahoo
Follow ND HS Scores (NDScores) on Twitter
Find Scores/Schedules/Standings: http://www.northdakota-scores.net
THANKS!
User avatar
Run4Fun2009
NDPreps The King
 
Posts: 13509
Joined: Thu Aug 13, 2009 5:06 pm

Re: 2013 Polls

Postby Run4Fun2009 » Thu Aug 29, 2013 12:14 am

1ST POLL
Thursday, August 29th

CLASS A
BOYS
Team
1. Bismarck
2. GF Central
3. Fargo Davies
4. Williston
5. Century
Others Receiving Votes: West Fargo

Individual
1. Branden Scheel (Fargo Davies)
2. Jackson Binstock (Dickinson)
3. Seb Startz (Shanley/OG)
4. Camron Roehl (GF Central)
5. Matt Gotta (Bismarck)
6. Leif Larsen (GF Central)
7. Tanner Bjorlie (Fargo North)
8. Brennan Goldade (Williston)
9. Andrew Beach (Minot)
10. Ryan Fetch (Century)

GIRLS
Team
1. Bismarck
2. Century
3. Fargo Davies
4. Dickinson
5. GF Central
Others Receiving Votes: Fargo South

Individual
1. Brittany Brownotter (Bismarck)
2. Lexi Zies (Bismarck)
3. Jordan Jacob (Century)
4. Karly Ackley (GF Central)
5. Kelby Anderson (Century)
6. Morgan Pierce (Bismarck)
7. Shannon Stockert (Dickinson)
8. Emily Tyrell (Dickinson)
9. Maddie Petrick (Fargo Davies)
10. Rachel Cox (GF Central)

CLASS B
BOYS
Team
1. New Town
2. Beulah-Hazen
3. Grafton
4. Griggs County Central
5. Central Cass
Others Receiving Votes: Medina

Individual
1. Elliott Stone (Shiloh Christian)
2. Ryan Wheeling (New Town)
3. Thomas Horgeshimer (Lisbon)
4. Scott Hale (New Town)
5. Lucas Nadeau (Dunseith)
6. Austin Rust (Central Cass)
7. Nick Pedersen (Hatton-Northwood-Thompson)
8. Daniel Kuntz (Velva)
9. Darion Three Irons (Four Winds)
10. Dylan Bear (New Town)

GIRLS
Team
1. Hillsboro-Central Valley
2. Rugby
3. Killdeer
4. Velva
5. Shiloh Christian
Others Receiving Votes: Grafton, Carrington

Individual
1. Annika Rotvold (Hillsboro-CV)
2. Symbria Bell (New Town)
3. Ashley Perez (Dakota Prairie)
4. Kate Fox (Southern McLean)
5. Asha Smith (Watford City)
6. Cailee Peterson (May-Port-CG)
7. Tess Scott (Barnes County North)
8. Madison Gapp (Langdon)
9. Mackenzie Holkesvig (Hatton-Northwood-Thompson)
10. Ashley Neumiller (Carrington)
Email ND HS Scores to: ndhsscores at yahoo
Follow ND HS Scores (NDScores) on Twitter
Find Scores/Schedules/Standings: http://www.northdakota-scores.net
THANKS!
User avatar
Run4Fun2009
NDPreps The King
 
Posts: 13509
Joined: Thu Aug 13, 2009 5:06 pm

Re: 2013 Polls

Postby Run4Fun2009 » Thu Sep 05, 2013 12:04 am

2ND POLL
Thursday, September 5th

CLASS A
BOYS
Team
1. Bismarck
2. GF Central
3. Fargo Davies
4. Century
5. Minot
Others Receiving Votes: West Fargo

Individual
1. Branden Scheel (Fargo Davies)
2. Jackson Binstock (Dickinson)
3. Matt Gotta (Bismarck)
4. Camron Roehl (GF Central)
5. Preston Lerew (Bismarck)
6. Seb Startz (Shanley/OG)
7. Sam Clausnitzer (Bismarck)
8. Parker Rosenau (West Fargo)
9. Leif Larsen (GF Central)
10. Andrew Beach (Minot)

GIRLS
Team
1. Bismarck
2. Century
3. Fargo Davies
4. Dickinson
5. GF Central
Others Receiving Votes: Fargo South

Individual
1. Jordan Jacob (Century)
2. Brittany Brownotter (Bismarck)
3. Lexi Zies (Bismarck)
4. Karly Ackley (GF Central)
5. Maddie Petrick (Fargo Davies)
6. Brittney Humphrey (Century)
7. Shannon Stockert (Dickinson)
8. Emily Tyrell (Dickinson)
9. Rachel Cox (GF Central)
10. Grace Gannon (Bismarck)

CLASS B
BOYS
Team
1. New Town
2. Griggs County Central
3. Beulah-Hazen
4. Bowman County
5. Grafton
Others Receiving Votes: Medina, Central Cass

Individual
1. Elliott Stone (Shiloh Christian)
2. Ryan Wheeling (New Town)
3. Thomas Horgeshimer (Lisbon)
4. Scott Hale (New Town)
5. Daniel Kuntz (Velva)
6. Lucas Nadeau (Dunseith)
7. Tanner Bernhardt (Rugby)
8. Nick Pedersen (Hatton-Northwood-Thompson)
9. Darion Three Irons (Four Winds)
10. Joe Baker (New Town)

GIRLS
Team
1. Hillsboro-Central Valley
2. Rugby
3. Shiloh Christian
4. Killdeer
5. Velva
Others Receiving Votes: Southern McLean

Individual
1. Symbria Bell (New Town)
2. Asha Smith (Watford City)
3. Kate Fox (Southern McLean)
4. Abi Waloch (Southern McLean)
5. Ashley Neumiller (Carrington)
6. Annika Rotvold (Hillsboro-CV)
7. Amber Stevahn (Shiloh Christian)
8. Ashley Perez (Dakota Prairie)
9. Tess Scott (Barnes County North)
10. Cassidy Peterson (Velva)
Email ND HS Scores to: ndhsscores at yahoo
Follow ND HS Scores (NDScores) on Twitter
Find Scores/Schedules/Standings: http://www.northdakota-scores.net
THANKS!
User avatar
Run4Fun2009
NDPreps The King
 
Posts: 13509
Joined: Thu Aug 13, 2009 5:06 pm

Re: 2013 Polls

Postby Run4Fun2009 » Wed Sep 11, 2013 11:40 pm

3RD POLL
Thursday, September 12th

CLASS A
BOYS
Team
1. Bismarck
2. GF Central
3. Fargo Davies
4. Century
5. Minot
Others Receiving Votes: West Fargo

Individual
1. Matt Gotta (Bismarck)
2. Branden Scheel (Davies)
3. Jackson Binstock (Dickinson)
4. Camron Roehl (GF Central)
5. Preston Lerew (Bismarck)
6. Tanner Bjorlie (North)
7. Sam Clausnitzer (Bismarck)
8. Seb Startz (Shanley/OG)
9. Leif Larsen (GF Central)
10. Andrew Beach (Minot)

GIRLS
Team
1. Bismarck
2. Century
3. Fargo North
4. Dickinson
5. Fargo Davies
Others Receiving Votes: GF Central

Individual
1. Jordan Jacob (Century)
2. Brittany Brownotter (Bismarck)
3. Lexi Zies (Bismarck)
4. Jennifer Dufner (West Fargo)
5. Karly Ackley (GF Central)
6. Emily Tyrell (Dickinson)
7. Grace Gannon (Bismarck)
8. Ellen Erie (Shanley/OG)
9. Maddie Petrick (Davies)
10. Erica Johnson (Davies)

CLASS B
BOYS
Team
1. New Town
2. Griggs County Central
3. Beulah-Hazen
4. Hillsboro-Central Valley
5. Bowman County
Others Receiving Votes: Medina, Rugby

Individual
1. Elliott Stone (Shiloh Christian)
2. Ryan Wheeling (New Town)
3. Thomas Horgeshimer (Lisbon)
4. Scott Hale (New Town)
5. Lucas Nadeau (Dunseith)
6. Donavan Moser (Medina)
7. Tanner Bernhardt (Rugby)
8. Jace Ritzke (Shiloh Christian)
9. Daniel Kuntz (Velva)
10. Josh Thompson (Grafton)

GIRLS
Team
1. Hillsboro-Central Valley
2. Rugby
3. Shiloh Christian
4. Killdeer
5. Southern McLean
Others Receiving Votes: Velva

Individual
1. Asha Smith (Watford City)
2. Ashley Neumiller (Carrington)
3. Annika Rotvold (Hillsboro-CV)
4. Abi Waloch (Southern McLean)
5. Kate Fox (Southern McLean)
6. Amber Stevahn (Shiloh Christian)
7. Mackenzie Holkesvig (Hatton-Northwood-Thompson)
8. Symbria Bell (New Town)
9. Tess Scott (Barnes County North)
10. Cassidy Peterson (Velva)
Email ND HS Scores to: ndhsscores at yahoo
Follow ND HS Scores (NDScores) on Twitter
Find Scores/Schedules/Standings: http://www.northdakota-scores.net
THANKS!
User avatar
Run4Fun2009
NDPreps The King
 
Posts: 13509
Joined: Thu Aug 13, 2009 5:06 pm

Re: 2013 Polls

Postby Run4Fun2009 » Wed Sep 18, 2013 11:26 pm

4TH POLL
Thursday, September 19th

CLASS A
BOYS
Team
1. Bismarck
2. GF Central
3. Fargo Davies
4. Century
5. West Fargo
Others Receiving Votes: Minot

Individual
1. Jackson Binstock (Dickinson)
2. Matt Gotta (Bismarck)
3. Brandon Scheel (Fargo Davies)
4. Camron Roehl (GF Central)
5. Sam Clausnitzer (Bismarck)
6. Preston Lerew (Bismarck)
7. Seb Startz (Shanley/Oak Grove)
8. Tanner Bjorlie (Fargo North)
9. Leif Larsen (GF Central)
10. Tom Clausnitzer (Bismarck)

GIRLS
Team
1. Century
2. Bismarck
3. Fargo Davies
4. Dickinson
5. Fargo North
Others Receiving Votes: GF Central

Individual
1. Lexi Zeis (Bismarck)
2. Jordan Jacob (Century)
3. Brittany Brownotter (Bismarck)
4. Kelby Anderson (Century)
5. Karly Ackley (GF Central)
6. Katie Bye (Fargo Davies)
7. Jen Dufner (West Fargo)
8. Grace Gannon (Bismarck)
9. Ellen Erie (Shanley/Oak Grove)
10. Emily Tyrrell (Dickinson)

CLASS B
BOYS
Team
1. New Town
2. Beulah-Hazen
3. Griggs County Central
4. Grafton
5. Medina
Others Receiving Votes: Hillsboro-Central Valley, Bowman County

Individual
1. Elliott Stone (Shiloh Christian)
2. Ryan Wheeling (New Town)
3. Thomas Horgeshimer (Lisbon)
4. Scott Hale (New Town)
5. Lucas Nadeau (Dunseith)
6. Donavan Moser (Medina)
7. Tanner Bernhardt (Rugby)
8. Jace Ritzke (Shiloh Christian)
9. Daniel Kuntz (Velva)
10. Josh Thompson (Grafton)

GIRLS
Team
1. Hillsboro-Central Valley
2. Shiloh Christian
3. Rugby
4. Killdeer
5. Southern McLean
Others Receiving Votes: Velva, Surrey

Individual
1. Symbria Bell (New Town)
2. Asha Smith (Watford City)
3. Annika Rotvold (Hillsboro-Central Valley)
4. Ashley Neumiller (Carrington)
5. Amber Stevahn (Shiloh Christian)
6. Kate Fox (Southern McLean)
7. Mackenzie Holkesvig (Hatton-Northwood-Thompson)
8. Claire Brien (Northern Lights-Rolla)
9. Tess Scott (Barnes County North)
10. Kaylene Klein (Beulah-Hazen)
Email ND HS Scores to: ndhsscores at yahoo
Follow ND HS Scores (NDScores) on Twitter
Find Scores/Schedules/Standings: http://www.northdakota-scores.net
THANKS!
User avatar
Run4Fun2009
NDPreps The King
 
Posts: 13509
Joined: Thu Aug 13, 2009 5:06 pm

Re: 2013 Polls

Postby Run4Fun2009 » Wed Sep 25, 2013 9:25 pm

5TH POLL
Thursday, September 26th

CLASS A
BOYS
Team
1. Bismarck
2. Fargo Davies
3. GF Central
4. Century
5. Minot
Others Receiving Votes: West Fargo

Individual
1. Brandon Scheel (Fargo Davies)
2. Jackson Binstock (Dickinson)
3. Camron Roehl (GF Central)
4. Seb Startz (Shanley/Oak Grove)
5. Preston Lerew (Bismarck)
6. Sam Clausnitzer (Bismarck)
7. Matt Gotta (Bismarck)
8. Tanner Bjorlie (Fargo North)
9. Leif Larsen (GF Central)
10. Andrew Beach (Minot)

GIRLS
Team
1. Century
2. Bismarck
3. Fargo Davies
4. Dickinson
5. GF Central
Others Receiving Votes: Fargo North

Individual
1. Jordan Jacob (Century)
2. Brittany Brownotter (Bismarck)
3. Lexi Zeis (Bismarck)
4. Karly Ackley (GF Central)
5. Kelby Anderson (Century)
6. Grace Gannon (Bismarck)
7. Ali Matter (Fargo Davies)
8. Emily Tyrell (Dickinson)
9. Elizabeth Yoder (Dickinson)
10. Jennifer Dufner (West Fargo)

CLASS B
BOYS
Team
1. New Town
2. Beulah-Hazen
3. Hillsboro-Central Valley
4. Griggs County Central
5. Medina
Others Receiving Votes: Bowman County

Individual
1. Elliott Stone (Shiloh Christian)
2. Thomas Horgeshimer (Lisbon)
3. Scott Hale (New Town)
4. Ryan Wheeling (New Town)
5. Daniel Kuntz (Velva)
6. Jalen Chase (New Town)
7. Joe Baker (New Town)
8. Calvin Aichele (Beulah-Hazen)
9. Jace Ritzke (Shiloh Christian)
10. Lucas Nadeau (Dunseith)

GIRLS
Team
1. Shiloh Christian
2. Hillsboro-Central Valley
3. Killdeer
4. Rugby
5. Beulah-Hazen

Individual
1. Symbria Bell (New Town)
2. Asha Smith (Watford City)
3. Annika Rotvold (Hillsboro-CV)
4. Ashley Neumiller (Carrington)
5. Kaylene Klein (Beulah-Hazen)
6. Amber Stevahn (Shiloh Christian)
7. Madison Gapp (Langdon)
8. Ashley Perez (Dakota Prairie)
9. Mackenzie Holkesvig (Hatton-Northwood-Thompson)
10. Peyton Frolek (Sargent Central-Lidgerwood)
Email ND HS Scores to: ndhsscores at yahoo
Follow ND HS Scores (NDScores) on Twitter
Find Scores/Schedules/Standings: http://www.northdakota-scores.net
THANKS!
User avatar
Run4Fun2009
NDPreps The King
 
Posts: 13509
Joined: Thu Aug 13, 2009 5:06 pm

Re: 2013 Polls

Postby Run4Fun2009 » Wed Oct 02, 2013 9:39 pm

6th Poll
October 3rd, 2013

CLASS A
BOYS
Teams
1. Bismarck
2. Fargo Davies
3. GF Central
4. Century
5. Minot

Individuals
1. Jackson Binstock (Dickinson)
2. Matt Gotta (Bismarck)
3. Brandon Scheel (Fargo Davies)
4. Camron Roehl (GF Central)
5. Sam Clausnitzer (Bismarck)
6. Seb Startz (Shanley/Oak Grove)
7. Preston Lerew (Bismarck)
8. Leif Larsen (GF Central)
9. Andrew Beach (Minot)
10. Tanner Bjorlie (Fargo North)


GIRLS
Teams
1. Century
2. Bismarck
3. Fargo Davies
4. Dickinson
5. GF Central
Others Receiving Votes: Fargo North

Individuals
1. Jordan Jacob (Century)
2. Brittany Brownotter (Bismarck)
3. Lexi Zeis (Bismarck)
4. Kelby Anderson (Century)
5. Karly Ackley (GF Central)
6. Ali Matter (Fargo Davies)
7. Grace Gannon (Bismarck)
8. Emily Tyrrell (Dickinson)
9. Jennifer Dufner (West Fargo)
10. Elizabeth Yoder (Dickinson)

CLASS B
BOYS
Teams
1. New Town
2. Beulah-Hazen
3. Medina
4. Griggs County Central
5. Hillsboro-Central Valley
Others Receiving Votes: Bowman County

Individuals
1. Elliott Stone (Shiloh Christian)
2. Thomas Horgeshimer (Lisbon)
3. Ryan Wheeling (New Town)
4. Scott Hale (New Town)
5. Daniel Kuntz (Velva)
6. Jalen Chase (New Town)
7. Joe Baker (New Town)
8. Calvin Aichele (Beulah-Hazen)
9. Jace Ritzke (Shiloh Christian)
10. Lucas Nadeau (Dunseith)

GIRLS
Teams
1. Shiloh Christian
2. Hillsboro-Central Valley
3. Killdeer
4. Rugby
5. Beulah-Hazen
Others Receiving Votes: Velva

Individuals
1. Asha Smith (Watford City)
2. Symbria Bell (New Town)
3. Ashley Neumiller (Carrington)
4. Annika Rotvold (Hillsboro-Central Valley)
5. Sydney Anderson (Killdeer)
6. Cailee Peterson (MPCG)
7. Amber Stevahn (Shiloh Christian)
8. Kaylene Klein (Beulah-Hazen)
9. Ashley Perez (Dakota Prairie)
10. Mackenzie Holkesvig (Hatton-Northwood-Thompson)
Email ND HS Scores to: ndhsscores at yahoo
Follow ND HS Scores (NDScores) on Twitter
Find Scores/Schedules/Standings: http://www.northdakota-scores.net
THANKS!
User avatar
Run4Fun2009
NDPreps The King
 
Posts: 13509
Joined: Thu Aug 13, 2009 5:06 pm

Re: 2013 Polls

Postby Run4Fun2009 » Wed Oct 09, 2013 10:38 pm

7th Poll
October 10th, 2013

CLASS A
BOYS
Teams
1. Bismarck
2. Fargo Davies
3. GF Central
4. Century
5. Minot

Individuals
1. Jackson Binstock (Dickinson)
2. Matt Gotta (Bismarck)
3. Brandon Scheel (Fargo Davies)
4. Camron Roehl (GF Central)
5. Sam Clausnitzer (Bismarck)
6. Seb Startz (Shanley/Oak Grove)
7. Preston Lerew (Bismarck)
8. Leif Larsen (GF Central)
9. Andrew Beach (Minot)
10. Tanner Bjorlie (Fargo North)


GIRLS
Teams
1. Century
2. Bismarck
3. Fargo Davies
4. Dickinson
5. GF Central

Individuals
1. Jordan Jacob (Century)
2. Brittany Brownotter (Bismarck)
3. Lexi Zeis (Bismarck)
4. Karly Ackley (GF Central)
5. Kelby Anderson (Century)
6. Ali Matter (Fargo Davies)
7. Jennifer Dufner (West Fargo)
8. Grace Gannon (Bismarck)
9. Emily Tyrrell (Dickinson)
10. Elizabeth Yoder (Dickinson)

CLASS B
BOYS
Teams
1. New Town
2. Beulah-Hazen
3. Griggs County Central
4. Medina
5. Grafton
Others Receiving Votes: Watford City

Individuals
1. Elliott Stone (Shiloh Christian)
2. Ryan Wheeling (New Town)
3. Thomas Horgeshimer (Lisbon)
4. Scott Hale (New Town)
5. Daniel Kuntz (Velva)
6. Lucas Nadeau (Dunseith)
7. Jalen Chase (New Town)
8. Joe Baker (New Town)
9. Josh Thompson (Grafton)
10. Nick Pedersen (Hatton-Northwood-Thompson)

GIRLS
Teams
1. Shiloh Christian
2. Hillsboro-Central Valley
3. Killdeer
4. Rugby
5. Beulah-Hazen

Individuals
1. Symbria Bell (New Town)
2. Ashley Neumiller (Carrington)
3. Asha Smith (Watford City)
4. Annika Rotvold (Hillsboro-Central Valley)
5. Kaylene Klein (Beulah-Hazen)
6. Gracie Wright (Hillsboro-Central Valley)
7. Ashley Perez (Dakota Prairie)
8. Madison Gapp (Langdon
9. Cailee Peterson (May-Port-CG)
10. Amber Stevahn (Shiloh Christian)
Email ND HS Scores to: ndhsscores at yahoo
Follow ND HS Scores (NDScores) on Twitter
Find Scores/Schedules/Standings: http://www.northdakota-scores.net
THANKS!
User avatar
Run4Fun2009
NDPreps The King
 
Posts: 13509
Joined: Thu Aug 13, 2009 5:06 pm

Re: 2013 Polls

Postby Run4Fun2009 » Wed Oct 16, 2013 9:35 pm

FINAL POLL
October 17th, 2013

CLASS A
BOYS
Teams
1. Bismarck
2. Fargo Davies
3. Century
4. GF Central
5. West Fargo

Individuals
1. Matt Gotta (Bismarck)
2. Brandon Scheel (Fargo Davies)
3. Jackson Binstock (Dickinson)
4. Camron Roehl (GF Central)
5. Sam Clausnitzer (Bismarck)
6. Preston Lerew (Bismarck)
7. Seb Startz (Shanley/OG)
8. Tanner Bjorlie (Fargo North)
9. Tom Clausnitzer (Bismarck)
10. Leif Larson (GF Central)

GIRLS
Teams
1. Century
2. Bismarck
3. GF Central
4. Fargo Davies
5. Dickinson

Individuals
1. Jordan Jacob (Century)
2. Lexi Zeis (Bismarck)
3. Brittany Brownotter (Bismarck)
4. Karly Ackley (GF Central)
5. Kelby Anderson (Century)
6. Ali Matter (Fargo Davies)
7. Emily Tyrrell (Dickinson)
8. Grace Gannon (Bismarck)
9. Erica Johnson (Fargo Davies)
10. Jaiden Schuette (Century)

CLASS B
BOYS
Teams
1. New Town
2. Beulah-Hazen
3. Medina
4. Griggs County Central
5. Hillsboro-Central Valley
Others Receiving Votes: Bowman County

Individuals
1. Elliott Stone (Shiloh Christian)
2. Ryan Wheeling (New Town)
3. Thomas Horgeshimer (Lisbon)
4. Scott Hale (New Town)
5. Josh Thompson (Grafton)
6. Daniel Kuntz (Velva)
7. Nick Thomas (Medina)
8. Jace Ritzke (Shiloh Christian)
9. Lucas Nadeau (Dunseith)
10. Jalen Chase (New Town)

GIRLS
Teams
1. Hillsboro-Central Valley
2. Killdeer
3. Shiloh Christian
4. Rugby
5. Beulah-Hazen

Individuals
1. Ashley Neumiller (Carrington)
2. Asha Smith (Watford City)
3. Symbria Bell (New Town)
4. Annika Rotvold (Hillsboro-Central Valley)
5. Cailee Peterson (May-Port-CG)
6. Amber Stevahn (Shiloh Christian)
7. Mackenzie Holkesvig (Hatton-Northwood-Thompson)
8. Ashley Perez (Dakota Prairie)
9. Kaylene Klein (Beulah-Hazen)
10. Tess Scott (Barnes County North)
Email ND HS Scores to: ndhsscores at yahoo
Follow ND HS Scores (NDScores) on Twitter
Find Scores/Schedules/Standings: http://www.northdakota-scores.net
THANKS!
User avatar
Run4Fun2009
NDPreps The King
 
Posts: 13509
Joined: Thu Aug 13, 2009 5:06 pm


Return to Cross Country

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest