by Run4Fun2009 » Tue May 27, 2014 6:10 pm
STATE B BOYS
@ Rose Creek, Fargo
May 27 & 28
2-Day Tourney Scores
Team Scores: 1. Northern Lights 619, 2. Dickinson Trinity 629, 3. Central Cass 637, 4. Oak Grove 638, 5. Rugby 640, 6. Hillsboro-Central Valley 648, 7. Tioga 660, 8. Heart River 661, 9. Hatton-Northwood-Thompson 672, 10. Beulah 673, 11. South Border 681, 12. Park River 687, 13. Watford City 697, 14. Napoleon-Gackle-Streeter 708, 15. Kenmare 721, 16. Larimore 725, 17. Linton-HMB 745, 18. Our Redeemer's 749.
Individual Top 20
1. Jack McClintock, Rugby 137
2. Nick Myhre, Northern Lights 142
3. Jake Preston, Hillsboro-CV 145
3. Willy Jahner, Trinity 145
5. Nick Card, Oak Grove 146
6. Austin Reed, Hillsboro-CV 147
6. Hunter Braaten, Westhope-Newburg 147
8. Dalton Poitra, Northern Lights 148
8. Mitchell Fifer, Tioga 148
10. Cody Pulczinski, Kindred 149
10. Ryan Ross, Lewis & Clark 149
12. Josh Mclaughlin, Lidg-Hank-FCT 150
13. Matt Rueb, South Border 151
14. Carl Knutson, H-N-T 152
14. Hunter Harriso, Kenmare 152
14. Jacob Geritz, Central Cass 152
14. Zach Miller, Heart River 152
18. Carter Arendt, Park River 154
19. Joey Wagner, Heart River 155
20. Riley Holland, Kindred 156
Senior Athlete of the Year: Nick Myhre, Northern Lights
Coach of the Year: Gary Myhre, Rugby
STATE B GIRLS
@ Carrington
May 27 & 28
2-Day Tourney Scores
Team Scores: 1. Kindred 704, 2. Hazen & Langdon 713, 4. Napoleon-Gackle-Streeter 731, 5. Oak Grove 733, 6. South Border 742, 7. Rugby 755, 8. Heart River 760, 9. Mohall-Lansford-Sherwood 779, 10. Beulah 782, 11. North Star 787, 12. Linton-HMB 796, 13. Watford City 820, 14. Dunseith 838, 15. Larimore 842, 16. Garrison 845, 17. Central Cass 862.
Individual Top 20
1. Jada Mattson, Heart River 153
2. Brynn Fischer, Langdon 160
3. Alexis Piatz, Kindred 163
3. Jordan Cain, Oak Grove 163
3. Kaylie Bjronstad, North Star 163
6. Kinzie Molde, Grafton 165
7. Karli Tompkins, Milnor-Wyndmer 168
7. Kristen Halley, Pembina Cty North 168
7. Savanna Nesemeier, Kindred 168
7. Shania Gross, Napoleon-GS 168
11. Callie Carlson, MLS 169
11. Haily Abel, Larimore 169
13. Elizabeth Blessum, Rugby 173
13. Skylar Aberle, MLS 173
15. Baylee Fitzgerald, Hazen 174
16. Darby Deckert, Rugby 176
17. Kayla Lindguist, Hazen 177
17. Krystal Ratzlaff, Langdon 177
17. Nikole Bitterman, Hazen 177
20. Amiee Kittilson, Killdeer 178
20. Jenny Zastawniak, Beulah 178
20. Lynzee Hagemeister, Carrington 178
Senior Athletes of the Year: Karli Tompkins, Milnor-Wyndmere & Katie Larson, Tioga
Coach of the Year: Kathy Berglund, Hazen