All District/Tourney Teams (Class B)

All District/Tourney Teams (Class B)

Postby Run4Fun2009 » Mon Oct 29, 2012 8:50 pm

All-District Teams will be posted here
Email ND HS Scores to: ndhsscores at yahoo
Follow ND HS Scores (NDScores) on Twitter
Find Scores/Schedules/Standings: http://www.northdakota-scores.net
THANKS!
User avatar
Run4Fun2009
NDPreps The King
 
Posts: 14113
Joined: Thu Aug 13, 2009 5:06 pm

Re: All District/Tourney Teams (Class B)

Postby Run4Fun2009 » Mon Oct 29, 2012 8:50 pm

All-District 2 Team:
Central Cass - Faith Dooley, Rachel Wieland, Hannah Breske
Oak Grove - Hannah Kelley, Taylor Lang, Jenna Zaeske
Kindred - Kellie Schmit, Mikayla Casey, Casey Allmaras
Northern Cass - Vanessa Johnson, Paige Verwest
Enderlin - Megan Johnson
Maple Valley - Rylee Nudell
Richland - Sarah Thiel
FSHP - Lexi Archer

Senior Athlete of the Year: Kellie Schmit (Kindred)
Coach of the Year: Denny Stinar (Oak Grove)
Email ND HS Scores to: ndhsscores at yahoo
Follow ND HS Scores (NDScores) on Twitter
Find Scores/Schedules/Standings: http://www.northdakota-scores.net
THANKS!
User avatar
Run4Fun2009
NDPreps The King
 
Posts: 14113
Joined: Thu Aug 13, 2009 5:06 pm

Re: All District/Tourney Teams (Class B)

Postby Run4Fun2009 » Mon Oct 29, 2012 9:38 pm

All-District 3 Team: (this will be edited when I see the list)
Hatton-Northwood - Darian Hedland, Jordan Johnson, Mackenzie Schwartz
Thompson - McKenna DeMoe, Shannon Galegher, Brooke Shimek, Karleigh Weber
MPCG - Sarah Lorenz, Carley Idso
Hillsboro-Central Valley - Kennedy Henningsgard, Taylor Henningsgard
Griggs County Central - Presley Paintner, Alexis Savre
Lairmore - Meredith Mutch

Senior Athlete of the Year: Mackenzie Schwartz (Hatton-Northwood)
Coach of the Year: Lisa Strand (Thompson)
Email ND HS Scores to: ndhsscores at yahoo
Follow ND HS Scores (NDScores) on Twitter
Find Scores/Schedules/Standings: http://www.northdakota-scores.net
THANKS!
User avatar
Run4Fun2009
NDPreps The King
 
Posts: 14113
Joined: Thu Aug 13, 2009 5:06 pm

Re: All District/Tourney Teams (Class B)

Postby Run4Fun2009 » Mon Oct 29, 2012 10:05 pm

District 7 Team:
Carrington - Madison Wendel, Josey Page, Breana Barton
Midkota - Kallie Frappier, Emily Berge, Shaye Ronningen, Caitlinn Harding
Benson County - Sara Schwanke, Katelynn Engh, Kenzie Silliman
Lakota-Adams-Edmore - Ashtin Freije
Harvey-Wells County - Taylor Norby, Sara Davis

Senior Athlete of the Year: Emily Berge (Midkota)
Coach of the Year: Mike Timm (Midkota)

All-Tourney Team:
Carrington - Kayla Hochhalter, Madison Wendel, Nikki Braaten
Midkota - Kallie Frappier, Emily Berge, Callie Harding
Benson County - Sara Schwanke, Andrea Jorgenson
Lakota-AE - Ashtin Freije, Mary Haman
Email ND HS Scores to: ndhsscores at yahoo
Follow ND HS Scores (NDScores) on Twitter
Find Scores/Schedules/Standings: http://www.northdakota-scores.net
THANKS!
User avatar
Run4Fun2009
NDPreps The King
 
Posts: 14113
Joined: Thu Aug 13, 2009 5:06 pm

Re: All District/Tourney Teams (Class B)

Postby Run4Fun2009 » Mon Oct 29, 2012 10:07 pm

All-District 8 Team:
Langdon - Abbey Braaten, Brenna Downs, Madison Hart
North Star - Sarah Hagler, Allie Heisler, Jessica Tuebner, Kelsey Tuebner
Rolla - Mary Jo Guilbert, Alli Vandal, Lauren Pederson
Rolette-Wolford - Callie Brorby
St. John - Savannah Bruce, Katelyn Lawler

Senior Athlete of the Year: Abbey Braaten (Langdon)
Coach of the Year: Jenna Hudson (Rolla)
Email ND HS Scores to: ndhsscores at yahoo
Follow ND HS Scores (NDScores) on Twitter
Find Scores/Schedules/Standings: http://www.northdakota-scores.net
THANKS!
User avatar
Run4Fun2009
NDPreps The King
 
Posts: 14113
Joined: Thu Aug 13, 2009 5:06 pm

Re: All District/Tourney Teams (Class B)

Postby Run4Fun2009 » Mon Oct 29, 2012 10:46 pm

All-District 4 Team:
Park River-FL - Kirsten Johnson, Carly Myrdal, Sadie Vold, Taylor Lehar
Cavalier - Leighanna Helgoe, Cassi Longtin
Drayton/St. Thomas - Nicole Chrsitinson, Lexie Lee
Valley-Edinburg - Kadee Gullickson, Shayna Phelps
Grafton - Kayla Dvorak, Mackenzie Einarson
North Border - Jordin Lafferty, Madylin Lafferty
Midway - Katie Bartuska

Senior Athlete of the Year: Kirsten Johnson (Park River-FL)
Coach of the Year: Sherry Currie (Park River-FL)
Email ND HS Scores to: ndhsscores at yahoo
Follow ND HS Scores (NDScores) on Twitter
Find Scores/Schedules/Standings: http://www.northdakota-scores.net
THANKS!
User avatar
Run4Fun2009
NDPreps The King
 
Posts: 14113
Joined: Thu Aug 13, 2009 5:06 pm

Re: All District/Tourney Teams (Class B)

Postby Run4Fun2009 » Mon Oct 29, 2012 11:48 pm

All-District 5 Team:
Ellendale - Dacey Fuller, Madilyn Bommersbach, Lucinda Stoppleworth
LaMoure - Megan Good, Courtney Carlson, Kennedy Witt
P-B-K - Amanda Beckley, Lindsey Saxberg, Morgan Thomas
Edgeley-Kulm - Ashley Boom
L-M-M - Tanys Ulmer
Barnes Cty North - Samantha Wieland

Senior Athlete of the Year: Megan Good (LaMoure)
Coach of the Year: Laurie Good (LaMoure)
Email ND HS Scores to: ndhsscores at yahoo
Follow ND HS Scores (NDScores) on Twitter
Find Scores/Schedules/Standings: http://www.northdakota-scores.net
THANKS!
User avatar
Run4Fun2009
NDPreps The King
 
Posts: 14113
Joined: Thu Aug 13, 2009 5:06 pm

Re: All District/Tourney Teams (Class B)

Postby Run4Fun2009 » Tue Oct 30, 2012 11:31 pm

All-District 13 Team:
Beach - Cydni Stedman, Hailee Farstveet
Mott-Regent - Abby Honeyman, Naomi Meyer, Alyssa Olin
Heart River - Jada Mattson, Shanea Haugtvedt
New England - Bryanna Rasch, Gabby Hanson
Hettinger-Scranton - Brooke Slater, Becca Oase
Bowman Cty - Macy Smyle

Honorable Mention:
Beach - Chantel Fulton
New England - Taylor Hewson
Bowman Cty - Sierra Irons

Senior Athlete of the Year: Becca Oase (Hettinger-Scranton)
Coach of the Year: Alison Skari (Beach)
Email ND HS Scores to: ndhsscores at yahoo
Follow ND HS Scores (NDScores) on Twitter
Find Scores/Schedules/Standings: http://www.northdakota-scores.net
THANKS!
User avatar
Run4Fun2009
NDPreps The King
 
Posts: 14113
Joined: Thu Aug 13, 2009 5:06 pm

Re: All District/Tourney Teams (Class B)

Postby Run4Fun2009 » Tue Oct 30, 2012 11:33 pm

All-District 14 Team:
Beulah - Lakin Kessler, Nicole Schramm, Jaime Murchel, Kelsie Schmidt
Dickinson Trinity - Allyson Schieno, Halle Olson, Gretchen Weir
Richardton-Taylor - Hannah Rummel, Maggie Zentner
Hazen - Rachael Hansana, Ashton Carter
Glen Ullin-Hebron - Bethany Moorman

Senior Athlete of the Year: Rachael Hansana (Hazen)
Coach of the Year: Kevin Peterson (Beulah)
Email ND HS Scores to: ndhsscores at yahoo
Follow ND HS Scores (NDScores) on Twitter
Find Scores/Schedules/Standings: http://www.northdakota-scores.net
THANKS!
User avatar
Run4Fun2009
NDPreps The King
 
Posts: 14113
Joined: Thu Aug 13, 2009 5:06 pm

Re: All District/Tourney Teams (Class B)

Postby Run4Fun2009 » Thu Nov 01, 2012 11:24 am

All-District 1 Team:
Oakes - Nicole Warren, Lydia Hansen, Sydney Breitbach
North Sargent - Lakyn Sandness, Lindsey Hansana, Chelsea Anderson
Milnor - Rachel Sakry, Jackie Ellefson, Karli Tompkins
Hankinson - Betsy Asp
Lisbon - Miranda Ripplinger, Samantha Reinke
Wyndmere-Lidgerwood - Jordan Adams
Sargent Central - Hannan Schlecht
F-C-T - Paige Meyer

Senior Athlete of the Year: Nicole Warren (Oakes)
Coach of the Year: Kathy Warren (Oakes)
Email ND HS Scores to: ndhsscores at yahoo
Follow ND HS Scores (NDScores) on Twitter
Find Scores/Schedules/Standings: http://www.northdakota-scores.net
THANKS!
User avatar
Run4Fun2009
NDPreps The King
 
Posts: 14113
Joined: Thu Aug 13, 2009 5:06 pm

Re: All District/Tourney Teams (Class B)

Postby Run4Fun2009 » Thu Nov 01, 2012 11:32 pm

All-District 10 Team:
Wilton-Wing - Zadie Johnson, Heidi Clausen
Washburn - Kennedy Retterath, Mariah Bertolotto
Underwood - Abby Landenberger, Kenzie Bertsch, Samantha Cottingham
Turtle Lake-Mercer - Chloe Bayless, Sabrina Laframboise, Sabrina Rust
Center-Stanton - Irina Shishova
Garrison/Max - Suzy Scheresky

Senior Athlete of the Year: Sabrina Rust (Turtle Lake-Mercer)
Coach of the Year: Mary Hefta (Underwood)

All-District 10 Tourney Team:
Wilton-Wing - Heidi Clausen, Alley Heck
Washburn - Layne Pfiliger, Lakyn Pfiliger, Kennedy Retterath
Underwood - Kenzie Bertsch
Turtle Lake-Mercer - Chloe Bayless, Sabrina Rust
Center-Stanton - Alexa Erhardt
Garrison/Max - Suzy Scheresky
Email ND HS Scores to: ndhsscores at yahoo
Follow ND HS Scores (NDScores) on Twitter
Find Scores/Schedules/Standings: http://www.northdakota-scores.net
THANKS!
User avatar
Run4Fun2009
NDPreps The King
 
Posts: 14113
Joined: Thu Aug 13, 2009 5:06 pm

Re: All District/Tourney Teams (Class B)

Postby Run4Fun2009 » Fri Nov 02, 2012 3:22 pm

All-District 11 Team:
Velva - Katelyn Sandy, Emma Keller, Jaylen Newman
Bottineau - Katryna Hahn, Danielle McDonald, Bailey Neubauer
Rugby - Aubrey Hovland, Laura Fritel
TGU - McKayla Thompson, Mattie Schmitt
Drake/Anamoose - Rachel Handeland, Kristin Reinowski
Newburg-Westhope - Lauren Mach
Sawyer - Kyler Rotliuk

Senior Athlete of the Year: Katelyn Sandy (Velva)
Coach of the Year: Melissa Melaas (Drake-Anamoose)
Email ND HS Scores to: ndhsscores at yahoo
Follow ND HS Scores (NDScores) on Twitter
Find Scores/Schedules/Standings: http://www.northdakota-scores.net
THANKS!
User avatar
Run4Fun2009
NDPreps The King
 
Posts: 14113
Joined: Thu Aug 13, 2009 5:06 pm

Re: All District/Tourney Teams (Class B)

Postby Run4Fun2009 » Sat Nov 03, 2012 1:12 am

All-District 9 Team:
Shiloh Christian - Paige Emmel, Mikayla Forness
Flasher - Michaela Meyer, McKenna Schmidt
Grant County - Ashley Bentz, Sydney Bentz, Ashley Mutschelknaus
New Salem-Almont - Karly Doll, Karlie Schroeder
Standing Rock - Regan White Bull

Honorable Mention:
Shiloh Christian - Brenna Jessen, Abby Muggerud
Flasher - Brittany Reinhardt
Grant County - Elesha Tatro
New Salem-Almont - Rebecca Valleroy

Senior Athlete of the Year: Ashley Bentz (Grant County)
Coach of the Year: Michael Schirado (Shiloh Christian)
Email ND HS Scores to: ndhsscores at yahoo
Follow ND HS Scores (NDScores) on Twitter
Find Scores/Schedules/Standings: http://www.northdakota-scores.net
THANKS!
User avatar
Run4Fun2009
NDPreps The King
 
Posts: 14113
Joined: Thu Aug 13, 2009 5:06 pm


Return to Volleyball

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests