2023 9 Man Football Standings
Posted: Sat Aug 19, 2023 1:12 am
Region 1
1. Sargent County (8-0);(9-1)
2. LaMoure-L-M (7-1);(8-3)
3. Wyndmere-Lidgerwood (6-2);(6-3)
4. Hankinson (5-3);(5-5)
5. Maple River (4-4);(5-4)
6. Richland (3-5);(3-5)
7. Hatton-Northwood (2-6);(3-6)
8. Griggs-Midkota (1-7);(1-7)
9. Enderlin (0-8);(0-8)
Region 2
1. New Rockford-Sheyenne-Maddock (8-0);(10-1)
2. North Prairie (7-1);(12-1) - State Champions
3. North Star (6-2);(6-3)
4. Nelson County (5-3);(6-4)
5. Four Winds (4-4);(4-4)
6. North Border (3-5);(4-5)
7. St. John (2-6);(2-6)
8. Midway-Minto (1-7);(1-7)
9. Larimore (0-8);(0-9)
Region 3
1. Westhope-Newburg-Glenburn (9-0);(11-1)
2. Alexander (8-1);(8-2)
3. Central McLean (7-2);(7-3)
4. Mohall-Lansford-Sherwood (7-2);(7-3)
5. Lewis & Clark-Berthold (4-5);(4-5)
6. Surrey (4-5);(4-5)
7. Tioga (4-5);(4-5)
8. Divide County (1-8);(1-8)
9. Dunseith (1-8);(1-8)
10. Towner-Granville-Upham (1-8);(1-8)
Region 4
1. South Border (8-0);(12-1) - Runner up
2. Grant County-Flasher (7-2);(8-3)
3. Hettinger County (6-3);(7-4)
4. Linton-HMB-Strasburg-Zeeland (6-3);(6-4)
5. New Salem-Almont (6-3);(6-3)
6. Kidder County (4-5);(4-5)
7. Hettinger-Scranton (3-5);(3-5)
8. Napoleon-Gackle-Streeter (3-6);(3-6)
9. Richardton-Taylor-Hebron (1-8);(1-8)
10. Beach (0-9);(0-9)
1. Sargent County (8-0);(9-1)
2. LaMoure-L-M (7-1);(8-3)
3. Wyndmere-Lidgerwood (6-2);(6-3)
4. Hankinson (5-3);(5-5)
5. Maple River (4-4);(5-4)
6. Richland (3-5);(3-5)
7. Hatton-Northwood (2-6);(3-6)
8. Griggs-Midkota (1-7);(1-7)
9. Enderlin (0-8);(0-8)
Region 2
1. New Rockford-Sheyenne-Maddock (8-0);(10-1)
2. North Prairie (7-1);(12-1) - State Champions
3. North Star (6-2);(6-3)
4. Nelson County (5-3);(6-4)
5. Four Winds (4-4);(4-4)
6. North Border (3-5);(4-5)
7. St. John (2-6);(2-6)
8. Midway-Minto (1-7);(1-7)
9. Larimore (0-8);(0-9)
Region 3
1. Westhope-Newburg-Glenburn (9-0);(11-1)
2. Alexander (8-1);(8-2)
3. Central McLean (7-2);(7-3)
4. Mohall-Lansford-Sherwood (7-2);(7-3)
5. Lewis & Clark-Berthold (4-5);(4-5)
6. Surrey (4-5);(4-5)
7. Tioga (4-5);(4-5)
8. Divide County (1-8);(1-8)
9. Dunseith (1-8);(1-8)
10. Towner-Granville-Upham (1-8);(1-8)
Region 4
1. South Border (8-0);(12-1) - Runner up
2. Grant County-Flasher (7-2);(8-3)
3. Hettinger County (6-3);(7-4)
4. Linton-HMB-Strasburg-Zeeland (6-3);(6-4)
5. New Salem-Almont (6-3);(6-3)
6. Kidder County (4-5);(4-5)
7. Hettinger-Scranton (3-5);(3-5)
8. Napoleon-Gackle-Streeter (3-6);(3-6)
9. Richardton-Taylor-Hebron (1-8);(1-8)
10. Beach (0-9);(0-9)