2017 Week 8 Schedule

The teams in 9 Man

2017 Week 8 Schedule

Postby Run4Fun2009 » Sat Sep 30, 2017 1:08 am

Friday, October 6th
#4 Thompson 21 @ #2 Wyndmere-Lidgerwood 30
May-Port-CG 58 @ Hatton-Northwood 44
Hankinson 52 @ Finley-Sharon-Hope-Page 28

RV Napoleon/Gackle-Streeter 46 @ Richland 20

LaMoure-LM 6 @ Linton-HMB 44
South Border 0 @ Kidder County 30
Strasburg/Zeeland 12 @ Oakes 23

New Rockford-Sheyenne 36 @ #1 Cavalier 60
Midway-Minto 20 @ North Border 60
Four Winds 0 @ Nelson County 69

Larimore 20 @ RV North Prairie 48

St. John 52 @ Benson County 0
TGU 38 @ North Star 8
Dunseith def. Drake-Anamoose 17-0 via Forfeit

#5 New Salem-Glen Ullin 36 @ #3 Shiloh Christian 34
Mott-Regent/New England 50 @ Grant County-Flasher 22
Beach 48 @ Central McLean 8
Richardton-Taylor-Hebron 58 @ Hettinger-Scranton 46

Mohall-Lansford-Sherwood 68 @ RV Divide County 22
Surrey 0 @ Ray/Powers Lake 6
Tioga 46 @ Parshall/White Shield 52

Trenton/Trinity Christian 16 @ Dunseith 50
Email ND HS Scores to: ndhsscores at yahoo
Follow ND HS Scores (NDScores) on Twitter
Find Scores/Schedules/Standings: http://www.northdakota-scores.net
THANKS!
User avatar
Run4Fun2009
NDPreps The King
 
Posts: 13556
Joined: Thu Aug 13, 2009 5:06 pm

Re: 2017 Week 8 Schedule

Postby EEDA » Sun Oct 01, 2017 9:39 am

Friday, October 6th
Thompson (5-0; 6-1) @ Wyndmere-Lidgerwood (5-0; 7-0)
May-Port-CG (1-4; 2-4) @ Hatton-Northwood (2-3; 3-4)
Hankinson (3-2; 4-3) @ Finley-Sharon-Hope-Page (0-5; 1-6)

Napoleon/Gackle-Streeter (7-0) @ Richland (3-4)

LaMoure-LM (2-3; 2-5) @ Linton-HMB (4-1; 6-1)
South Border (0-5; 0-6) @ Kidder County (3-2; 4-3)
Strasburg/Zeeland (1-4; 2-5) @ Oakes (2-3; 3-4)

New Rockford-Sheyenne (4-1; 5-2) @ Cavalier (5-0; 7-0)
Midway-Minto (1-4; 1-5) @ North Border (2-3; 3-4)
Four Winds (0-5; 0-7) @ Nelson County (4-1; 5-2)

Larimore (2-5) @ North Prairie (6-1)

St. John (4-1; 5-2) @ Benson County (2-3; 3-4)
TGU (3-2; 4-3) @ North Star (3-2; 3-4)
Dunseith def. Drake-Anamoose 17-0 via Forfeit

New Salem-Glen Ullin (6-0; 7-0) @ Shiloh Christian (6-0; 7-0)
Mott-Regent/New England (3-3; 3-4) @ Grant County-Flasher (3-3; 3-4)

Beach (4-2; 5-2) @ Central McLean (2-4; 3-4)
Richardton-Taylor-Hebron (0-6; 0-7) @ Hettinger-Scranton (0-6; 1-6)

Mohall-Lansford-Sherwood (5-0; 6-1) @Divide County (5-0; 6-0)
Surrey (3-2; 4-3) @ Ray/Powers Lake (3-2; 4-3)
Tioga (1-4; 1-5) @ Parshall/White Shield (1-4; 2-5)
EEDA
NDPreps Starter
 
Posts: 76
Joined: Fri Jun 05, 2015 4:37 pm

Re: 2017 Week 8 Schedule

Postby raider » Mon Oct 02, 2017 10:36 am

Thompson (5-0; 6-1) @ Wyndmere-Lidgerwood (5-0; 7-0)
May-Port-CG (1-4; 2-4) @ Hatton-Northwood (2-3; 3-4)
Hankinson (3-2; 4-3) @ Finley-Sharon-Hope-Page (0-5; 1-6)

Napoleon/Gackle-Streeter (7-0) @ Richland (3-4)

LaMoure-LM (2-3; 2-5) @ Linton-HMB (4-1; 6-1)
South Border (0-5; 0-6) @ Kidder County (3-2; 4-3)
Strasburg/Zeeland (1-4; 2-5) @ Oakes (2-3; 3-4)

New Rockford-Sheyenne (4-1; 5-2) @ Cavalier (5-0; 7-0)
Midway-Minto (1-4; 1-5) @ North Border (2-3; 3-4)
Four Winds (0-5; 0-7) @ Nelson County (4-1; 5-2)

Larimore (2-5) @ North Prairie (6-1)

St. John (4-1; 5-2) @ Benson County (2-3; 3-4)
TGU (3-2; 4-3) @ North Star (3-2; 3-4)
Dunseith def. Drake-Anamoose 17-0 via Forfeit

New Salem-Glen Ullin (6-0; 7-0) @ Shiloh Christian (6-0; 7-0) taking NS-GU but it will take a perfect game to beat Bismarck, especially in Bismarck...gotta start out hot or it will be a long day. Shiloh is very very good.
Mott-Regent/New England (3-3; 3-4) @ Grant County-Flasher (3-3; 3-4)
Beach (4-2; 5-2) @ Central McLean (2-4; 3-4)
Richardton-Taylor-Hebron (0-6; 0-7) @ Hettinger-Scranton (0-6; 1-6)

Mohall-Lansford-Sherwood (5-0; 6-1) @ Divide County (5-0; 6-0)
Surrey (3-2; 4-3) @ Ray/Powers Lake (3-2; 4-3)
Tioga (1-4; 1-5) @ Parshall/White Shield (1-4; 2-5)
raider
NDPreps Reserve
 
Posts: 35
Joined: Tue Sep 06, 2016 1:19 pm

Re: 2017 Week 8 Schedule

Postby Run4Fun2009 » Fri Oct 06, 2017 8:51 am

Friday, October 6th
#4 Thompson (5-0; 6-1) @ #2 Wyndmere-Lidgerwood (5-0; 7-0) - R1 Game of the Week
May-Port-CG (1-4; 2-4) @ Hatton-Northwood (2-3; 3-4)
Hankinson (3-2; 4-3) @ Finley-Sharon-Hope-Page (0-5; 1-6)

RV Napoleon/Gackle-Streeter (7-0) @ Richland (3-4)

LaMoure-LM (2-3; 2-5) @ Linton-HMB (4-1; 6-1)
South Border (0-5; 0-6) @ Kidder County (3-2; 4-3)
Strasburg/Zeeland (1-4; 2-5) @ Oakes (2-3; 3-4) - R3 Game of the Week

New Rockford-Sheyenne (4-1; 5-2) @ #1 Cavalier (5-0; 7-0) - R2 Game of the Week
Midway-Minto (1-4; 1-5) @ North Border (2-3; 3-4)
Four Winds (0-5; 0-7) @ Nelson County (4-1; 5-2)

Larimore (2-5) @ RV North Prairie (7-1)

St. John (4-1; 5-2) @ Benson County (2-3; 3-4)
TGU (3-2; 4-3) @ North Star (3-2; 3-4) - R4 Game of the Week
Dunseith def. Drake-Anamoose 17-0 via Forfeit

#5 New Salem-Glen Ullin (6-0; 7-0) @ #3 Shiloh Christian (6-0; 7-0) - R5 Game of the Week
Mott-Regent/New England (3-3; 3-4) @ Grant County-Flasher (3-3; 3-4) - Winner makes playoffs
Beach (4-2; 5-2) @ Central McLean (2-4; 3-4)
Richardton-Taylor-Hebron (0-6; 0-7) @ Hettinger-Scranton (0-6; 1-6)

Mohall-Lansford-Sherwood (5-0; 6-1) @ RV Divide County (5-0; 6-0) - R6 Game of the Week
Surrey (3-2; 4-3) @ Ray/Powers Lake (3-2; 4-3)
Tioga (1-4; 1-5) @ Parshall/White Shield (1-4; 2-5)
Email ND HS Scores to: ndhsscores at yahoo
Follow ND HS Scores (NDScores) on Twitter
Find Scores/Schedules/Standings: http://www.northdakota-scores.net
THANKS!
User avatar
Run4Fun2009
NDPreps The King
 
Posts: 13556
Joined: Thu Aug 13, 2009 5:06 pm

Re: 2017 Week 8 Schedule

Postby JMHS » Fri Oct 06, 2017 9:24 am

Friday, October 6th
Thompson (5-0; 6-1) @ Wyndmere-Lidgerwood (5-0; 7-0)
May-Port-CG (1-4; 2-4) @ Hatton-Northwood (2-3; 3-4)
Hankinson (3-2; 4-3) @ Finley-Sharon-Hope-Page (0-5; 1-6)

Napoleon/Gackle-Streeter (7-0) @ Richland (3-4)

LaMoure-LM (2-3; 2-5) @ Linton-HMB (4-1; 6-1)
South Border (0-5; 0-6) @ Kidder County (3-2; 4-3)
Strasburg/Zeeland (1-4; 2-5) @ Oakes (2-3; 3-4)

New Rockford-Sheyenne (4-1; 5-2) @ Cavalier (5-0; 7-0)
Midway-Minto (1-4; 1-5) @ North Border (2-3; 3-4)
Four Winds (0-5; 0-7) @ Nelson County (4-1; 5-2)

Larimore (2-5) @ North Prairie (6-1)

St. John (4-1; 5-2) @ Benson County (2-3; 3-4)
TGU (3-2; 4-3) @ North Star (3-2; 3-4)
Dunseith def. Drake-Anamoose 17-0 via Forfeit

New Salem-Glen Ullin (6-0; 7-0) @ Shiloh Christian (6-0; 7-0)
Mott-Regent/New England (3-3; 3-4) @ Grant County-Flasher (3-3; 3-4)

Beach (4-2; 5-2) @ Central McLean (2-4; 3-4)
Richardton-Taylor-Hebron (0-6; 0-7) @ Hettinger-Scranton (0-6; 1-6)

Mohall-Lansford-Sherwood (5-0; 6-1) @Divide County (5-0; 6-0)
Surrey (3-2; 4-3) @ Ray/Powers Lake (3-2; 4-3)
Tioga (1-4; 1-5) @ Parshall/White Shield (1-4; 2-5)
JMHS
NDPreps Reserve
 
Posts: 39
Joined: Sat Aug 02, 2014 10:42 am

Re: 2017 Week 8 Schedule

Postby Sorenson23 » Fri Oct 06, 2017 7:11 pm

Region 1- W-L, H-N, Hankinson, Napoleon-G-S
Region 2- Cavalier, North Border, Nelson Cty, North Prairie
Region 3- Linton-HMB, Kidder County, Oakes
Region 4- St. John, TGU, Dunseith by forfeit
Region 5- New Salem-GU, M-R, Central McLean, H-S,
Region 6- Divide County, Ray-Powers Lake, Parshall-WS
Sorenson23
NDPreps Starter
 
Posts: 117
Joined: Tue Oct 14, 2014 11:31 pm


Return to 9 - Man

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests